


Kaunas. Daug dėmesio mokslui ir mokslo tyrimams skiriantys LSMU Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės technologijos fakulteto mokslininkai 8-ąjį kartą su partneriais Hohenheimo universitetu (Vokietija) ir Vienos veterinarinės medicinos universitetu (Austrija) surengė tarptautinę konferenciją.
Šių metų mokslinės konferencijos tema - „Vietinių pašarinių žaliavų panaudojimas gyvūnų mitybai: nauda ir apribojimai, susiję su virškinimo fiziologija bei jų įtaka produkcijos kokybei ir gyvūnų sveikatai". Ji buvo skirta ir LSMU Veterinarijos akademijos 80-mečiui bei fakulteto 70 metų jubiliejui.
Dauguma mokslinės konferencijos klausytojų - būsimieji gyvulininkystės specialistai
„Pabaigus mokslinį projektą ar kitą svarbų darbą, plėtojant universiteto edukacines ir mokslines veiklas, kartais norisi stabtelėti ir pasidžiaugti pasiektais rezultatais. Kiekviena mokslinė ir edukacinė veikla yra prasminga tik tuomet, jei ji vykdoma darniai, panaudojant universiteto galimybes ir siekiant kuo didesnio vykdomų darbų tarptautinio pripažinimo", - pradėdamas konferenciją kalbėjo vienas svarbiausių jos organizatorių LSMU Gyvūnų auginimo technologijų instituto vadovas prof. habil. dr. Romas Gružauskas.
LSMU Gyvūnų auginimo technologijų instituto vadovas prof. habil. dr. R. Gružauskas
Konferencijoje buvo pristatyti šešiolika žodinių ir dvidešimt aštuoni stendiniai pranešimai. Pirmasis apie vietinių grūdų vertės didinimą atrajotojų virškinamumui kalbėjo Lietuvoje jau gerai pažįstamas charizmatiškas Vienos veterinarinės medicinos universiteto prof. Kendrimas Zebelis (Qendrim Zebeli). Hohenhaimo universiteto prof. Michaelis A. Grašornas (Michael Grashorn) pranešimą skaitė apie naminių paukščių lesalus.
Vienos veterinarinės medicinos universiteto prof. K. Zebelis (kairėje) ir Hohenhaimo universiteto prof. Michaelis A. Grašornas
Visi konferencijos dalyviai analizavo aktualius gyvulininkystės sektoriaus klausimus, pašarinių žaliavų kokybę, pašarinių priedų panaudojimo efektyvumą gyvūnų mityboje, aptarė gyvūninių žaliavų produkcijos kokybę ir kt.
Gyvulininkystės technologijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Stankevičius apžvelgė 1946 m. įkurto fakulteto įkūrimo istoriją. Pasirodo, jo ištakos siekia beveik pačius pirmuosius Veterinarijos akademijos įkūrimo metus - 1938 m. buvo įsteigtas Zootechnijos institutas. Šis padalinys 1946 m. buvo reorganizuotas ir dar ne kartą, keičiantis laikmečiui ir situacijai, buvo pervadinamas.
„Stiprūs, kvalifikuoti, tarptautiški gyvulininkystės srities specialistai - didelis indėlis vystant Lietuvos gyvulininkystę", - akcentavo profesorius.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Asociacijos veikla grįžta į normalias vėžes, tik ūkininkai tam abejingi
2025-04-30 -
Jaunųjų ūkininkų forumas: kokie lietuvių, latvių, estų ir lenkų sėkmės receptai
2025-04-25 -
„Regionų ateities forume 2025“ – dėmesys konkurencingumui
2025-04-24
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)