Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Maistas
Kuriama ekologiška maisto pakuotė su jūros dumbliais

Londonas. Tarptautinė pakuočių gamybos įmonė skelbia, jog tiria galimybę panaudoti jūros dumblius kaip žaliavą pakavimo popieriaus ir pakuočių gamyboje, nes klientai ir vartotojai pageidauja tvarių ir ekologiškų gaminių.

Tarptautinė Didžiosios Britanijos kompanija „DS Smith“ pranešė, jog vykdo mokslinius ir gamybinius tyrimus, siekiant rasti alternatyvų medienai celiuliozės šaltinį.

Pirmieji bandymai atskleidžia, jog jūros dumbliai galėtų pakeisti plastiką, naudojamą pakuotėse kaip barjerinė danga, apsauganti maisto produktus. Biotechnologai planuoja išbandyti jūros dumblių žaliavą įvairiuose gaminiuose: nuo pakavimo popieriaus iki kartotinių dėžių ir padėklų, rašo portalas „Dairy Reporter“.

Bioversija 22 02 02

Pasak gamybos plėtos direktoriaus Thomas‘o Ferge‘o (Tomaso Fergo), alternatyvių žaliavų ir celiuliozės šaltinių tyrimus paskatino rinkos poreikiai. Didėja produktų, kurie yra tvarūs, lengvai perdirbami ir turi minimalų poveikį aplinkai, paklausa.

Jūros dumbliai yra viena iš daugelio alternatyvių natūralių medžiagų, padedančių sukurti naujos kartos pakuotes. Atsižvelgiant į platų panaudojimo spektrą ir rinkos augimą, prognozuojama, jog Europos jūros dumblių pramonės vertė iki 2030 m. sieks daugiau kaip 9,3 mlrd. eurų ir sukurs apie 115 tūkst. darbo vietų.

Kompanijos natūralių pluoštų tyrimai apima ne tik jūros dumblius, bet ir kitas natūralias žaliavas, tokias kaip šiaudai, kanapės, miskantai, medvilnė, ramunėlės, kakavos pupelių ir cukranendrių perdirbimo atliekos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos