


Londonas. Tarptautinė pakuočių gamybos įmonė skelbia, jog tiria galimybę panaudoti jūros dumblius kaip žaliavą pakavimo popieriaus ir pakuočių gamyboje, nes klientai ir vartotojai pageidauja tvarių ir ekologiškų gaminių.
Tarptautinė Didžiosios Britanijos kompanija „DS Smith“ pranešė, jog vykdo mokslinius ir gamybinius tyrimus, siekiant rasti alternatyvų medienai celiuliozės šaltinį.
Pirmieji bandymai atskleidžia, jog jūros dumbliai galėtų pakeisti plastiką, naudojamą pakuotėse kaip barjerinė danga, apsauganti maisto produktus. Biotechnologai planuoja išbandyti jūros dumblių žaliavą įvairiuose gaminiuose: nuo pakavimo popieriaus iki kartotinių dėžių ir padėklų, rašo portalas „Dairy Reporter“.
Pasak gamybos plėtos direktoriaus Thomas‘o Ferge‘o (Tomaso Fergo), alternatyvių žaliavų ir celiuliozės šaltinių tyrimus paskatino rinkos poreikiai. Didėja produktų, kurie yra tvarūs, lengvai perdirbami ir turi minimalų poveikį aplinkai, paklausa.
Jūros dumbliai yra viena iš daugelio alternatyvių natūralių medžiagų, padedančių sukurti naujos kartos pakuotes. Atsižvelgiant į platų panaudojimo spektrą ir rinkos augimą, prognozuojama, jog Europos jūros dumblių pramonės vertė iki 2030 m. sieks daugiau kaip 9,3 mlrd. eurų ir sukurs apie 115 tūkst. darbo vietų.
Kompanijos natūralių pluoštų tyrimai apima ne tik jūros dumblius, bet ir kitas natūralias žaliavas, tokias kaip šiaudai, kanapės, miskantai, medvilnė, ramunėlės, kakavos pupelių ir cukranendrių perdirbimo atliekos.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Maisto tarybos akiratyje – mėsos, pieno ir grikių kainos
2025-04-29 -
Be antibiotikų užauginta lietuviška kiauliena – įveiktas iššūkis
2025-04-18 -
Trumposios maisto tiekimo grandinės galėtų mažinti maisto švaistymą
2025-03-25
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)