Dar vienas ūkis pardavė visą bandą
2018-08-20
Šios karvės taip pat yra parduodamos per vieną populiarią skelbimų svetainę

Tauragė. Žemaitijos ūkininkas neapsikentė žemomis pieno supirkimo kainomis ir pardavė visą karvių bandą, nutaręs auginti mėsinius galvijus ir auginti javus.

Tauragės rajono ūkininkas Audrius Bučinskas sakė, kad ilgai svarstė, ką daryti ir galiausiai nutarė. „Ką čia padarysi... Lietuvoje pieno perteklius, už jį moka mažai. Neapsimoka parduoti pieną žemiau savikainos. Todėl ir nutariau parduoti visas 30 pieninių karvių“, – sakė ūkininkas.

A.Bučinskas teigė, kad pieną parduodavo kooperatyvui Tauragėje. „Nemoka kooperatyvai nieko daugiau nei didžiosios gamyklos. Aš gaudavau po 18 centų už litrą, o tai yra žemiau savikainos. Kiek turėtų mokėti, kad apsimokėtų parduoti pieną? Truputį daugiau kaip 20 centų gaunant dar būtų galima išsilaikyti. Bet tie kooperatyvai iš esmės patys yra perpardavinėtojai, kurie iš mūsų pieno dar užsidirba“, – piktinosi A. Bučinskas.

RVAC 21 09 30

Ūkininkas pasakojo, kad skelbimų svetainėje paskelbus apie parduodamas karves, greitai atsirado pirkėjų. „Atvažiavo lenkai ir nupirko visas. Sumokėjo po 560 eurų už vieną karvę. Sakė, kad pusė bus nuvežta į pieno ūkį, kitos keliaus į mėsos kombinatą“, – pasakojo A. Bučinskas.

Jis jau pradėjo auginti mėsinius galvijus, tam iš anksto ruošėsi. O dabar rengiasi pradėti auginti ir javus. „Su mėsiniai galvijais ir grūdais daugiau galimybių užsidirbti. Svarbiausia, kad tai mažiau nervų kainuoja“, – sakė ūkininkas.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) duomenimis, pernai mūsų šalies ūkiuose karvių skaičius sumažėjo 5 proc. – buvo laikoma 13,6 tūkst. mažiau nei 2016 metais. Šių metų pavasarį Lietuvoje buvo suskaičiuotos 272 492 karvės.

Dar prieš dvejus metus jų buvo 300 489, o 2011 metais – net 359 780. Sparčiausiai nyksta pieno ūkiai, kuriose laikoma po 1 iki 2 karves. Tačiau bandas po truputį pradėjo didinti ūkininkai, kurie laiko 11 ir daugiau galvijų.

Taip pat skaitykite:

Paskui pieną į Lenkiją iškeliauja ir karvės

25 metus – nuolatinė kova už būvį

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai