Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Bulgarija laikinai uždraudė ukrainietiškų grūdų importą

Sofija. Bulgarijos vyriausybė trečiadienį patvirtino laikiną grūdų ir kitų maisto produktų iš karo niokojamos Ukrainos importo draudimą, prisijungdama prie tokį sprendimą priėmusių Lenkijos, Vengrijos ir Slovakijos.

„Vyriausybė priėmė sprendimą, kuriuo laikinai uždraudžia virtinę produktų, kurių kilmės šalis yra Ukraina, sekdama kitų trijų šalių pavyzdžiu“, – po vyriausybės posėdžio sakė Bulgarijos žemės ūkio ministras Javorʼas Gečevʼas (Javoras Gečevas).

Pasak vyriausybės, ji buvo priversta imtis kraštutinės priemonės, kai buvo paskelbti vienašališki kitų šalių draudimai, jų nuomone, padidinę riziką dėl galimo prekių nukreipimo į Bulgariją.

Bioversija 2024 07 09 m7

Draudimas įsigalios nuo balandžio 24 d. ir galios iki birželio pabaigos, tačiau nebus taikomas prekių tranzitui per Bulgarijos teritoriją.

Vyriausybės teigimu, Bulgarija tikisi bendro ES sprendimo per artimiausias savaites.

2022 m. gegužę Europos Sąjunga leido Kyjivui eksportuoti savo grūdų atsargas per bloką, kai po Rusijos invazijos buvo užblokuoti laivybos keliai Juodąja jūra, kas sukėlė pasaulinę maisto krizę.

Valstybės narės sutiko importuoti tam tikrus produktus iš Ukrainos be kiekybinių apribojimų, netaikant muitinės ir oficialių patikrinimų.

Trečiadienį EK pasiūlė papildomą 100 mln. Eur paramą ES ūkininkams, skirtą priešpriešai dėl ukrainietiškų grūdų susilpninti, o Lenkija ir Ukraina pranešė pasiekusios susitarimą, pagal kurį bus leista tranzitu gabenti ukrainietiškus grūdus per Lenkijos teritoriją.

Šaltinis: AFP-BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos