Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Ūkis
„Žemdirbiai yra geriausi mano mokytojai“

Kretingos r. Net ir šiais laikais, kai informacijos gausa tiesiog stulbina, žemdirbiai labai vertina gyvą ryšį su konsultantais ir galimybę gauti profesionalų patarimą konkrečiai problemai išspręsti.

Tuo ne kartą įsitikino Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) augalininkystės konsultantas Tomas Luotė, dirbantis su Žemaitijos regiono ūkininkais.

Ar lengva jaunam specialistui pelnyti žemdirbių pasitikėjimą?

Bioversija 22 08 31

„Esu kilęs iš Plungės, su žemės ūkiu neturėjau nieko bendro. Traukė studijuoti tai, kas susiję su gamta, tad rinkausi tarp miškininkystės, aplinkosaugos ir agronomijos. Pasirinkau pastarąją ir tuo džiaugiuosi. Baigiasi šeštas sezonas, kai dirbu žemės ūkyje, mat pradėjau darbuotis dar studijuodamas“, - pasakoja T. Luotė.

Jis iš pradžių dirbo vienoje iš agroverslo įmonių Žemaitijos regione. Konsultavimo tarnyboje dirba trečius metus.

„Esu įsitikinęs, kad pelnyti žmonių pasitikėjimą galima tik nenutrūkstamo ryšio palaikymu ir nešališkumu. Turime būti dešinioji ūkininko ranka – reikalingi ir patikimi. Žinoma, tam reikia laiko – tikrai ne vienų metų. Smagiausia, kad dirbdamas LŽŪKT galiu būti visiškai nešališkas ir nuo nieko nepriklausomas, nesu susijęs su jokiais produktais. Mes neprekiaujame produktais, todėl galime patarti žemdirbiams, remdamiesi mokslininkų tyrimais ir rekomendacijomis, o ne siedami patarimus su konkrečių gamintojų produkcija.

Pasitikėjimas atsiranda po truputį, tikrai ne iš karto. Reikia, kad patarimai duotų realų rezultatą – tada žemdirbys pradeda tikėti konsultantu. Besimokydamas įgijau daug vertingų žinių, tačiau pradėjęs dirbti gavau, ko gero, dar naudingesnės informacijos, nes pamačiau realią žemės ūkio situaciją.

Daug gaunu ir iš bendravimo su klientais – žemdirbiai yra geriausi mano mokytojai, nes jie turi labai daug praktinių žinių“, - pasakoja T. Luotė.

Visą straipsnį apie konsultanto darbą skaitykite čia.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos