Nelegalaus herbicido naudojimas turėjo skaudžias pasekmes
2018-10-22

Vilnius. Nelegalaus herbicido naudojimas vienam Alytaus regiono ūkininkui baigėsi liūdnai: jis pats nubaustas, o jo žieminių rapsų pasėlis beveik sunyko.

Apie tai informavusi Valstybinė augalininkystės tarnyba (VATZUM) pranešė, kad ne Lietuvoje pirktu ir mūsų šalyje neregistruotu herbicidu Salsa rapsus purškęs ūkininkas buvo nubaustas bauda, o informacija apie įvykį buvo perduota Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai ir Nacionalinei mokėjimo agentūrai.

Tačiau tuo nemalonumai ūkininkui nesibaigė. Ruošdamas mišinį purškimui, jis nesilaikė augalų apsaugos produkto etiketėje nurodytų reikalavimų, o dėl netinkamo tirpalo panaudojimo beveik sunyko žieminių rapsų pasėlis (nuotraukoje).

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Piktžolėms žieminių rapsų pasėliuose naikinti Lietuvoje užregistruota per 30 pavadinimų herbicidų, skirtų naudoti ir iki rapsų sudygimo, ir ankstyvuose bei vėlyvesniuose jų augimo tarpsniuose. Nepaisant gausaus herbicidų pasirinkimo, vis dar atsiranda ūkininkų, kurie nusprendžia piktžoles naikinti nelegaliais, mūsų šalyje neregistruotais augalų apsaugos produktais.

Šiemet tai buvo trečias atvejis, kai užfiksuojamas nelegalių produktų naudojimas, ir antrasis – kai surandamas herbicidas Salsa.

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos primena, kad prieš registruojant augalų apsaugos produktą visada atliekamas rizikos vertinimas, siekiant išsiaiškinti galimą neigiamą poveikį žmogui ir aplinkai, todėl mūsų šalyje registruojami tik saugūs produktai. Tuo tarpu nelegalių ar falsifikuotų produktų poveikis nėra įvertintas ir gali kelti didelę riziką.

Nelegalūs ir falsifikuoti augalų apsaugos produktai yra pavojingi ne tik aplinkai (ypač vandens organizmams), jie gali turėti neigiamą poveikį ir žmogaus sveikatai: gali sukelti alergijas, sutrikdyti endokrininę sistemą, paskatinti onkologines ligas ar pakenkti dar negimusiam kūdikiui.

VATZUM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai