Vilnius. Atnaujintais duomenimis, apleistos žemės ūkio naudmenos Lietuvoje užima 31,3 tūkst. ha, praneša Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC).
Skaičiuojama, kad per metus apleistų žemės ūkio naudmenų plotas Lietuvoje sumažėjo 2,7 tūkst. ha.
Tokie duomenys gauti ŽŪDC kartu su Žemės ūkio ministerija atnaujinus apleistų žemių erdvinių duomenų rinkinį AŽ_DRLT, kuriame kaupiama informacija apie žemės ūkio naudmenas, apaugusias sumedėjusia augalija (išskyrus želdinius).
Šio rinkinio duomenys naudojami žemės mokesčiui apskaičiuoti.
ŽŪDC teigimu, apleistų žemės ūkio naudmenų gausa išsiskiria Molėtų, Vilniaus ir Zarasų rajonų savivaldybės, kuriose šie plotai viršija 1,5 tūkst. ha plotą.
Siekiant užtikrinti duomenų tikslumą 2024 m. metais ŽŪDC atliko daugiau nei 500 patikrų vietovėse. papildomai duomenys buvo tikslinami atsižvelgiant į iš fizinių bei juridinių asmenų beveik 500 gautų pranešimų apie AŽ_DRLT netikslumus.
Šiuo metu ŽŪDC jau yra pradėjęs tikslinti AŽ_DRLT duomenis, kurie bus naudojami apskaičiuojant žemės savininkams ir naudotojams žemės mokestį už 2025 m. Planuojama, kad preliminarūs duomenys, naudojami 2025 m. žemės mokesčio apskaičiavimui, bus paskelbti gegužę.
Tikslinimai daugiausia yra atliekami pagal 2024 m. skaitmeninio rastrinio visos šalies teritorijos ortofotografinio žemėlapio duomenis, kuris apima Centrinę ir Šiaurės Lietuvą.
Apleistų žemių duomenys gali būti tikslinami šiais atvejais:
- jei apleistos žemės buvo klaidingai nustatytos ne žemės ūkio naudmenose, o kitose žemės naudmenose (krūmai, želdiniai, pelkės, pažeista ar nenaudojama žemė), kurios pažymėtos žemės sklypo plane;
- jei apleistų žemės ūkio naudmenų plotuose buvo pašalinta sumedėjusi augalija;
- jei apleistų žemės ūkio naudmenų plotai buvo panaudoti miškui įveisti, o parengtame miško želdinimo ir žėlimo projekto brėžinyje šie plotai pažymėti kaip miškas;
- jei atlikta medžių savaiminukais apaugusios ne miško žemės inventorizacija, o mišku apaugantis plotas įtrauktas į Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastrą kaip miškas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Bus galima nebedrausti su parama įgyto turto
2025-01-21 -
Mažėja nesąžiningos prekybos atvejų
2025-01-21 -
Ekologinis ūkininkavimas: kas trukdo plėtrai?
2025-01-20
Skaitomiausios naujienos
-
Lengvinami tiesioginių išmokų reikalavimai: daugiau lankstumo dėl GAAB
2025-01-03 -
Registrų centras skelbia didžiausius žemės valdytojus
2025-01-08 -
Neįtikėtina: populiariausios obelų veislės rinkoje išsilaiko šimtus metų
2025-01-17
(0)