


Kėdainiai, vasario 9 d. Vis daugiau ūkininkų jau žino apie kompleksinio paramos susiejimo reikalavimus, o dar tik besiaiškinantiems šias subtilybes į pagalbą atskuba konsultantai. Ūkininkai konsultavimo paslaugoms gali gauti paramą. Pasinaudoti šia galimybe suskubo ir Skuodo rajono ūkininkas Petras Milinskas. Su juo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba pasirašė 1000-ąją sutartį pagal Kaimo plėtros plano priemonę „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“.
Ekologiniame ūkyje auginantis aronijas ir šaltalankius, ateityje galvojantis ir apie braškyną, P. Milinskas sako, kad verčiantis uogininkyste problemų netrūksta - nestabilios kainos, sudėtingos realizavimo galimybės, darbininkų trūkumas. Tenka galvoti, kaip šias problemas išspręsti ir išvengti jų ateityje. „Sutartį pagal priemonę „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ pasirašiau tikėdamasis išvengti rizikos ateityje. Skuodo rajono biuro konsultantėms paaiškinus apie mano ūkiui keliamus reikalavimus, nusprendžiau pasinaudoti parama. Žinau, kad dabar bus įvertinta, ar mano ūkis atitinka keliamus reikalavimus, gausiu ataskaitą apie trūkumus, galėsiu kompensuotis išlaidas už konsultacijas buhalterinės apskaitos klausimais. Manau, kad pasikonsultavęs tikrai mažiau rizikuosiu“, - sako P. Milinskas.
LŽŪKT Skuodo r. biuro vadovė Kristina Nikartienė tvirtina, kad konsultuojantis žymiai lengviau suprasti kompleksinius paramos susiejimo reikalavimus, įgyvendinti ir jų laikytis. Paramą konsultacijoms galima gauti penkioms veiklos sritims. Pagal pirmąją veiklos sritį skiriama parama tam, kad būtų įvertinta, ar ūkis atitinka kompleksinius reikalavimus ir darbo saugos standartus. Pagal antrąją - konsultacijoms dėl reikalavimų neatitikimų ar pažeidimo pašalinimo. Trečioji veikos sritis - konsultavimo paslaugos agrarinės aplinkosaugos klausimais. Ketvirtoji - ūkio buhalterinės apskaitos ir jos tvarkymo konsultacijos, penktoji – konsultacijos miškų ūkio veiklos klausimais.
Pagal ketvirtąją veiklos sritį kompensuojama 50 procentų tinkamų finansuoti išlaidų, pagal visas likusias - 80 procentų. Paramos dydis vienam pareiškėjui 2007–2013 m. laikotarpiu negali būti didesnis nei 5179 litai.
Tuo tarpu LŽŪKT Skuodo r. biuro gyvulininkystės konsultantė Karolina Mitkuvienė teigia, kad jų biure daugiausia sutarčių dėl konsultavimo yra sudarę gyvulininkyste užsiimantys ūkininkai. „Manau, kad kai kurie ūkininkai dar neįžvelgia dalyvavimo priemonėje „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ naudos. Juk ateityje parama bus skiriama tik kompleksinės paramos susiejimo reikalavimus atitinkantiems ūkiams, o tikrinami – visi. Dar kol kas nėra finansiškai nukentėjusių, norėtųsi, kad ir nebūtų“, - sako konsultantė. Tad abejojantys, ar jų ūkis tikrai atitinka visus kompleksinio paramos susiejimo reikalavimus, gali kreiptis į konsultantus, o jų paslaugoms kompensuoti - pasinaudoti KPP parama. Pranešama, kad už pažeidimus ūkiui mokamos išmokos gali būti sumažintos nuo 1 iki 100 procentų.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Rapsams ir kitiems augalams šalnų padaryta žala paaiškės vėliau
2025-05-14 -
Pasėlių deklaravimas įpusėjo: šiemet jis lengvesnis?
2025-05-13 -
Tvarus žemės naudojimas: ką kalba skaičiai ir kaip atrodo Lietuva
2025-05-13
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Bankrutavo „John Deere“ atstovas Nyderlanduose: technika keliauja į aukcioną
2025-04-23
(0)