Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Rinka
Smulkiems pieno gamintojams padės stambieji ūkininkai

Kaunas/Vilnius, balandžio 29 d. Nuo gegužės 1 d. nustojus galioti mobilių pieno supirkimo punktų maršrutams atokesnėse gyvenvietėse, vienkiemiuose, kur netoliese nėra įrengto stacionaraus supirkimo punkto, pieno statytojai turi galimybę rinktis jiems patogiausią pieno pristatymo būdą.

Kaip informavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), pienas bus superkamas ir po gegužės 1 d., nes pieno perdirbimo įmonėms trūksta žaliavos ir jos suinteresuotos neprarasti pieno statytojų.

Pieno gamintojai pieną galės pristatyti ūkininkams, ūkyje turintiems pieno šaldymo įrangą, ir toks punktas turės būti įregistruotas teritorinėje Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje kaip stacionarus pieno supirkimo punktas. Be to, atokesnių vietų pieno statytojai gali kooperuotis ir į stacionarius pieno supirkimo punktus ar pieno perdirbimo įmones pristatyti pieną savomis talpyklomis.

Bioversija m7 2024 03 29

Taip pat pieno perdirbimo įmonės jau teikia pieno pristatymo į stacionarius pieno supirkimo punktus paslaugą. Šiandien pieno pristatymo į stacionarius punktus paslaugą teikia 76 pieno supirkimo įmonių autotransporto priemonės.

Apie 2550 pieno statytojų perėjo iš mobilių į stacionarius pieno supirkimo punktus. VMVT duomenimis, kai kurios pieno supirkimo įmonės daugiau moka pieno gamintojams, kurie pieną parduoda stacionariuose pieno supirkimo punktuose. Šiais veiksmais skatina pieno gamintojus pereiti iš mobilių pieno supirkimo punktų į stacionarius pieno supirkimo punktus.

Remiantis VMVT informacija, visoje šalies teritorijoje įregistruota 1912 stacionarių pieno supirkimo punktų ir 629 mobilūs pieno supirkimo punktai. Per 2004 metų pirmą ketvirtį įregistruoti 79 nauji stacionarūs pieno supirkimo punktai, o mobiliųjų pieno supirkimo punktų sumažėjo 172. Pieno perdirbimo įmonės šiais metais numato plėsti stacionarių pieno supirkimo punktų tinklą ir iš viso pastatyti 283 punktus.

Lietuvai šiais metais skirta 1,7 mln. tonų pieno kvota. Lietuvoje pieno pagaminama ir parduodama perdirbti 1,5 karto daugiau negu suvartojama vidaus rinkoje. ES didelį dėmesį skiria maisto saugai, todėl, neužtikrinus pieno kokybiško supirkimo, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos prognozėmis, gali būti draudžiama parduoti pieno produktus kitoms valstybėms, o tada nukentėtų tiek pieno gamintojai, tiek perdirbėjai.

MŪ ir Elta inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos