BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Rinka
Raginama pratęsti ukrainietiškų grūdų importo draudimą
Ukrainos grūdų eksporto ribojimas aptartas ES žemės ūkio ministrų taryboje ( Ukrainos žemės ūkio ministras M. Solski's, komisaras J. Wojciechowski's, Lenkijos žemės ūkio ministras R. Telus'as) (EK nuotr.)

Briuselis. Ukrainos grūdų importo tema nedingsta iš aukščiausių politinių darbotvarkių. Žemės ūkio eurokomisaras teigia, kad ukrainietiškų grūdų importo apribojimus būtina pratęsti bent iki spalio pabaigos, nepaisant griežto Kyjivo nepritarimo.

Apribojimai, kurie taip pat sukėlė nesutarimų tarp Europos Sąjungos valstybių narių, buvo įvesti po rytinių bloko šalių skundų, kad dėl iš Ukrainos atkeliaujančių grūdų pertekliaus mažėja vietinės kainos ir nukenčia vietos ūkininkai.

Galiausiai ES susitarė su penkiomis valstybėmis – Lenkija, Vengrija, Slovakija, Bulgarija ir Rumunija – leisti joms blokuoti grūdų importą iš Ukrainos.

Bioversija 2024 04 26 m7

Už žemės ūkį atsakingas eurokomisaras Janusz'as Wojciechowski's (Janušas Voicechovskis) antradienį spaudos konferencijoje sakė, kad draudimą reikėtų pratęsti, geriausiai iki metų pabaigos, bet mažiausiai iki spalio pabaigos.

„Problema... ta, kad pasienio [šalių] sandėliuose yra daugiau grūdų nei Ukrainoje, todėl turėtume pratęsti šį laikiną importo draudimą, kad pagerėtų padėtis pasienio šalyse“, – sakė jis.

Dėl Ukrainos grūdų importo draudimo tebeverda aktyvios diskusijos (iš kairės: Ukrainos žemės ūkio ministras M. Solski's, Lenkijos žemės ūkio ministras R. Telus'as) (EK nuotr.)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis eksporto apribojimus jau anksčiau pasmerkė, teigdamas, kad jo karo nualintai šaliai jie yra visiškai nepriimtini.

Su apribojimais nesutiko ir 12 ES šalių, įskaitant Prancūziją ir Vokietiją, kurios išreiškė susirūpinimą dėl skaidrumo trūkumo ir įspėjo, kad tai gali pakenkti Europos bendrajai rinkai.

J. Wojciechowski's antradienį sakė, kad Europos Komisija dar nepriėmė savo pozicijos, tačiau pridūrė manantis, jog jam pavyko įtikinti likusias valstybes nares, kad tai yra teisingas sprendimas.

Komisaras kalbėjo įprastoje spaudos konferencijoje per ES žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdį, kuriame taip pat dalyvavo Ukrainos žemės ūkio ministras Mykola Solskis, teigęs, jog neteisinga toliau taikyti apribojimus. Šiuo metu jų pabaiga numatyta birželio 5-ąją.

Parengta: pagal AFP-BNS inf
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos