Prekeiviai neteikia duomenų apie trąšas
2018-05-24

Vilnius. Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro vadovas Sigitas Puodžiukas Seimo nariams patvirtino, kad dalis trąšomis prekiaujančių bendrovių neteikia duomenų apie įvežamus trąšų kiekius.

Tai S. Puodžiukas sakė Seimo nariams iš opozicijos, kurie savarankiškai nagrinėja koncentracijos žemės ūkio sektoriuje problemas.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui neteikia jokių duomenų apie į Lietuvą įvežamas trąšas ir sėklas, jų kiekius, kainas ir pardavimus „Agrokoncernas“, Baltic Agro“, „Litagra“ ir kitos bendrovės.

RVAC 21 09 30

Pasak S. Puodžiuko, bendrovės motyvuoja, kad priežiūrą vykdo Ūkio ministerija, o ne Žemės ūkio ministerija, todėl neprivalo teikti „kažkokiam centrui informacijos“. Jis pripažino, kad kol kas įstatymai nenumato įmonėms prievolės institucijoms teikti informaciją. 

„Ministro įsakymu patvirtinta tvarka yra, bet nėra aukštesnės galios teisės aktų“, –  apgailestavo centro vadovas.  Pasak S. Puodžiuko, kai dalis įmonių neteikia informacijos, centras negali susidaryti tikslaus ir tikro vaizdo apie padėtį šalies trąšų rinkoje.

„Kai mes neturime aiškaus teisinio reguliavimo (dėl trąšas importuojančių įmonių duomenų teikimo – BNS), sakyti apie rinkos išderinimą... dar mes turime ir Lietuvoje trąšas gaminančias bendroves, todėl reikia detalesnės analizės, kiek tai gali įtakoti rinką. Ta rinka sunku įvardinti, kaip ji pasikeistų, jeigu būtų visa informacija. Turint išsamią informaciją, žemdirbiai galėtų, galbūt. daugiau rinktis lyginant kainas“, – po posėdžio žurnalistams sakė S. Puodžiukas.     

Naujame žurnalo „Mano žurnalo“ numeryje, kuris pasirodys birželio mėnesį, skaitykite plačiau apie skandalingą situaciją Lietuvos trąšų rinkoje.

BNS, MŪ inf.  

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai