Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Rinka
Pasaulio ūkininkai šiemet tikisi didžiulių pelnų

Utrechtas, Nyderlandai. 2020-asiais grūdų ir aliejinių augalų augintojų pelningumas labai padidėjo dėl antroje metų pusėje išaugusių pasaulinių žaliavų kainų. O Kinija ir toliau kaitina pasaulinę žemės ūkio rinką, savo apžvalgoje teigia „Rabobank“ analitikai.

Per penkerius metus iki 2019-2020 metų pasaulio prekyba visais grūdais ir aliejiniais augalais padidėjo apie 120 mln. tonų, kasmetinis prieaugis sudarė 3,5 proc. CAGR (metinis augimo koeficientas).

Pasak „Farm Inputs“ analitikės Elisabeth`ės Lunik (Elisabeth Lunik), grūdų kainų augimas kartu su visos jų prekybos padidėjimu bendrą srautų vertę išaugino 17 proc. Tikimasi, kad pajamos bei auganti populiacija ir toliau skatins ilgalaikį prekybos srautų augimą, todėl pasaulio ūkininkai nusiteikę kaip niekada optimistiškai.

Bioversija 2024 04 15 m7

Rinkos analitikų nuomone, šiais metais didesnių žemės ūkio pelno maržų tikimasi tokiose šalyse, kaip JAV, Brazilijoje, Argentinoje, Australijoje, taip pat ir Europos šalyse.

Manoma, kad 2021 m. JAV žemdirbių maržas padidins aukštesnės sojų ir kukurūzų kainos (+40 proc.). Aukštesnės kainos taip pat bus naudingos Kanzaso kviečių augintojų pelnui.

Prognozuojama, kad Brazilijos ūkininkų pelno marža toliau gerės dėl tebesitęsiančio valiutos nuvertėjimo ir aukštų pasaulinių bei vidaus kainų, nebent situaciją pakeistų La Niña oro reiškinys  Beje, šį sezoną Brazilijoje tikimasi didžiausio trąšų sunaudojimo pasaulyje.

Kaip teigė „Rabobank“ vyresnioji grūdų ir aliejinių augalų analitikė Marcela Marini (Marsela Marini), Brazilijos sojų pupelių kainos per metus padidėjo net 80 proc. Kukurūzų kainos Brazilijoje pakilo dar labiau – 129 proc. Braziliškų sojų eksportas pasiekė rekordinius 17,4 mln. t. y. 17 proc. daugiau negu pernai. Nors kainos aukštos, ūkininkai nenori pardavinėti didesnių sojų kiekių, o tai irgi kelia spaudimą rinkai.

Rinkos analitikų vertinimu, atsižvelgiant į būsimas sutartines kainas ir nepaisant mažesnių derlingumo lūkesčių, kuriuos lemia La Niña poveikis, bendrosios ūkininkų pelno maržos Argentinoje šiemet gali išaugti iki 10 metų maksimumo.

„Rabobank“ vertinimu, Europoje augalininkystės pelningumas pagerės dėl aukštesnių kainų (kviečių) ir padidėjusio produkcijos kiekio. Tokios šalys, kaip Prancūzija, Jungtinė Karalystė ir Rumunija šiais metais tikisi didesnių maržų ir derliaus kiekių.

Australijoje vietinės augalininkystės produkcijos kainos išlieka aukštesnės nei penkerių metų vidurkis, ir tai padės ūkiams atstatyti pelną.

„Rabobank“ grūdų ir aliejinių augalų analitikas Stefan`as Vögel`is (Stefan Vögel) teigia, kad  vienas svarbiausių kainų kilimo veiksnių dabartinėse brangių žemės ūkio prekių rinkose yra Kinijos paklausa.

„Rabobank“ tikisi, kad didelė importo iš Kinijos paklausa tęsis ir ateinančiais metais, t.y. 2022-aisiais, ir vėliau, nes Kinijoje grūdų ir kitų augalų produkcijos trūkumas vertinamas kaip sisteminis.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos