Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Rinka
Nauji sandoriai agroverslo rinkoje

Vilnius. Koncernas „Achemos grupė" įsigijo „Litagros prekybą" - žemės ūkio prekybos bendrovę, turinčią elevatorių tinklą. Už „Litagros prekybą" kartu su antrine bendrove Latvijoje bei „Joniškio elevatorių" valdančią bendrovę „LP grupė" sandoryje sumokėta 25,56  mln. eurų.

„Prekybos verslas, turintis 146 mln. eurų apyvartą bei apie 250 darbuotojų, pereina į stipraus pirkėjo, turinčio daug sinergijų, rankas. „Achemos grupės" valdomos „Agrochemos" ir „Litagros prekybos" pajėgų sujungimas sukurs vieną stipriausių šios srities bendrovių ir sukurs pridėtinę vertę ne tik ūkininkams, bet ir tiekėjams bei darbuotojams", - sakė „Litagros" valdybos pirmininkas Gintaras Kateiva.

Investicijų bendrovei „Invaldai INVL", fondui „Amber Trust II" bei kitiems akcininkams po sandorio liko bendrovė „Litagra", valdanti „Litagros žemės ūkio centrą" bei „Joniškio grūdus". „Litagros" grupė dirba daugiau kaip  9 tūkst. ha žemės, taip pat  plečia gyvulininkystės verslą bei užsiima pašarų gamyba Joniškyje. Bendrovės nuosavas kapitalas po „LP grupės" atskyrimo siekia   36 mln. eurų.

Bioversija 23 09 01 m7

„Ketiname koncentruotis į žemdirbystę - grūdų auginimą bei pieno, taip pat pašarų gamybą. Jau dabar turime planų investuoti į naujas veiklas šioje srityje, taip pat svarstysime įsigijimų galimybes", - sakė G. Kateiva.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos