Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Rinka
Chemikalus tiekiančios įmonės nori perdalyti rinką

Vilnius, kovo 24 d. Artėjant pavasario sėjai apie pelno iš prekybos žemės ūkio chemikalais perdalijimą prakalbo ūkininkams trąšas bei augalų apsaugos produktus tiekiančios įmonės - „KG Group" ir UAB „Agrokoncernas" paskelbė, kad jie planuoja išplėsti savo rinkos dalį ir galbūt Lietuvoje vietos liks ne visiems iki tol buvusiems rinkos lyderiams.

„Šiemet norime užvaldyti iki 15 proc. žemės ūkio chemikalų rinkos. Esame perdirbėjai, planuojame pradėti eksportuoti javus ir tikimės, kad galėsime palyginti lengvai įeiti į rinką naudodami prekinius kreditus. Už trąšas ir chemikalus ūkininkai galės atsiskaityti derliumi", - „KG Group" vadovą Tautvydą Barštį cituoja „Verslo žinios".

Jo skaičiavimais, „KG Group" prekybos chemikalais padalinys, nors įsteigtas tik pernai, 2011 m. pasieks 200 mln. Lt apyvartą.

„Naujokai paprastai ateina siūlydami mažas kainas ir agresyviai siekdami atsikovoti rinkos dalį, tačiau vėliau tos įmonės arba pasitraukia, arba užleidžia pozicijas. Nauji rinkos dalyviai mūsų negąsdina", - tvirtina „Litagros prekybos" generalinis direktorius Adomas Grigaitis. Pasak jo, pavojingesni ne legaliai veikiantys, bet konkurentai, dirbantys nelegaliai ar pusiau legaliai.

„Litagros" vertinimu, iki 25 proc. ūkininkų naudoja ne iš oficialių platintojų pirktus preparatus, kurie ne visada atitinka standartus.

Eltos inf.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos