Vokietijoje griežtėja gyvulių pervežimo tvarka
2020-08-19

Berlynas. Kai kurių Vokietijos federalinių žemių valdžia priėmė sprendimą, draudžiantį gabenti gyvulius ilgus atstumus į trečiąsias šalis. Kairiųjų partijų atstovai ragina rekonstruoti regionines skerdyklas ir riboti ilgą gyvulių pervežimą šalies viduje.

Tiuringijos žemės ministras pirmininkas Bodo Ramelo (Bodo Ramelow) nori užkirsti kelią ilgesniam gyvūnų gabenimui ne tik už Europos Sąjungos ribų, bet ir Vokietijos teritorijoje, rašo portalas topagrar.com.

„Pasikeitimus reikėtų vertinti kaip geresnes galimybes gyvūnams. Iš esmės aš esu prieš ilgą gyvūnų gabenimą. Taip pat ir šalies viduje. Tai sudaro sąlygas kainų augimui ir padidina gyvūnų kančias, –  pareigūnas pabrėžė būtinybę pertvarkyti mėsos pramonę ir regionuose įrengti daugiau skerdyklų. – Gyvūnų gabenimas turi būti toks brangus, kad vertėtų juos paskersti kuo arčiau ūkio.“

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Šiuo metu beveik visos Vokietijos federalinės žemės laikinai sustabdė gyvulių gabenimą už ES ribų, jei kelionė tunka kelias dienas, pavyzdžiui, į Turkiją, Rusijos Federaciją, Kazachstaną, Uzbekistaną. Išimtys taikomos tik Šveicarijai.

Gyvūnų gerovės asociacija kritikuoja veterinarijos gydytojus, kurie iki šiol tęsia transportavimo dokumentų tvarkymą, taip pat veislininkystės ir ūkininkų asociacijas, kurios gyvulių gabenimui naudoja aplinkelius per kitas ES šalis, užuot ieškojusios gerovei palankių sprendimų.

Vokietijos gyvūnų gerovės asociacijos prezidentas Tomas Šriodelis (Tom Schröder) paragino žemės ūkio ministrę Juliją Kliokner (Julia Klöckner) kuo greičiau įgyvendinti ES draudimą ilgesniam gyvulių transportavimui. Kadangi dabartiniai draudimai grindžiami tarpinių stotelių trūkumu vežant gyvūnus į Rytus, jis perspėja apie kitus neigiamus gerovės aspektus: „Pervežimas dideliais atstumais yra gyvūnų kankinimas, jau nekalbat apie skerdimo sąlygas trečiose šalyse.“

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai