Ukraina džiaugiasi didėjančiu augalų derlingumu
2016-08-05

Kijevas. Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministerija praneša, kad rugpjūčio 1 d. duomenimis,  jau prikulta 31 mln. t grūdų ir ankštinių augalų. Vidutinis derlius - 38,6 cnt/ ha.

Lyginant šių ir 2015 metų derlingumą, šiemet kviečių derlingumas siekia 41,3 cnt /ha, pernai -  33,4 cnt /ha; miežių atitinkamai - 37,3 cnt/ ha ir 29,4 cnt / ha. Auga ir žirnių (31,6 cnt / ha, 2015 m, - 22,4 cnt / ha) derlingumas.

Prognozuojama, kad šiemet grūdų derlius pasieks 60 mln. tonų, tačiau Ukraina vis dar turi didelį potencialą padidinti šį skaičių. Pasak „DuPont Pioneer" bendrovės direktoriaus Ukrainoje Jelenos Duninos, augalų derlingumą galima padidinti 20-30 proc. ir nebūtina naudoti GMO kultūras. Ji primena, kad, pavyzdžiui, kukurūzų derlius padidėjo 7-8 kartus nuo to meto, kai buvo sukurti pirmieji hibridai.

Linas agro mob 21 06 04

Kol kas, nors ir būdama viena iš pasaulio agrolyderių, Ukraina vis dar atsilieka derlingumu nuo kitų Europos šalių  ir JAV. Pavyzdžiui, Ukrainos kukurūzų pernai buvo gauta vidutiniškai 60 cnt/ha, o JAV - 2 kartus daugiau (120 cnt/ha).

Aukštas žemės ūkio efektyvumas Europoje ir JAV grindžiamas didelėmis investicijomis į naujas žemės ūkio technologijas, trąšas ir augalų apsaugos produktus.  Europos verslo asociacijos direktoriaus pavaduotoja Svetlana Michailovskaja tvirtina, kad nors daugiau kaip 50 proc. pasėlių kokybės priklauso nuo augalų apsaugos produktų ir trąšų, tačiau negalima nuvertinti naujų technologijų vaidmens žemės ūkio sektoriuje.

„Kol kas grūdų kainos pasaulio rinkoje yra nukritusios į 20 metų žemumas, tačiau anksčiau ar vėliau pasaulinės maisto kainos kils. Taigi, žemės ūkio produkcijos gamintojai jau  dabar turėtų galvoti apie naujas technologijas, sėklų veisles ir jų bei trąšų kokybę",  -  pritaria Ukrainos agroverslo klubo direktorius Aleksandras Žemoida.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai