Estijos ir Latvijos pieno gamintojai statys perdirbimo gamyklą
2019-08-21

Ryga. Latvijos pieno gamintojų kooperatyvas „Piena celš“ pasiryžęs suvienyti jėgas su Estijos kolegų organizacija „E-Piim“ nuosavai pieno perdirbimo gamyklai Estijoje pastatyti.

„Piena celš“ vadovas Raimondas Misa pareiškė, jog būsimoje įmonėje, kuri gali kainuoti apie 100 mln. eurų, būtų perdirbama Estijos ir Latvijos pieno gamintojų produkcija.

Latvijos valstybės žinių leidinyje „Latvijas Vestnesis“ paskelbtame pranešime teigiama, jog „Piena celš“ ir „E-Piim“ persitvarkys, susijungdami į naują įmonę „E-Piim Societas Cooperativa Europaea“.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

R. Misa pabrėžė, jog naujos pieno perdirbimo gamyklos Estijoje projektas jau sulaukė Europos Sąjungos fondus administruojančios institucijos pritarimo dėl koofinansavimo. Likusią reikiamo finansavimo dalį sudarytų bankų paskolos bei abiejų kooperatyvų sukauptos lėšos, bet ne jų narių pinigai.

„Estija būsimai gamyklai pasirinkta todėl, kad jos atstovai parengė projektą bei sulaukė ES ir Estijos valdžios institucijų paramos“, – sakė R. Misa.

Jo žodžiais, naujoji įmonė, perdirbsianti maždaug ketvirtadalį Estijoje ir Latvijoje pagaminamo pieno, gali būti pradėta statyti šiemet ir pastatyta per vienerius metus.

R. Misa akcentavo, jog šis projektas yra atviras naujiems nariams – kitiems Estijos ir Latvijos pieno gamintojų kooperatyvams.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai