
Kaunas. Atnaujinant Žemės ūkio technikos ir įrangos parametrų našumo nustatymo metodiką, nemažai dėmesio skirta daržininkystės sektoriui.
Pasak Lietuvos daržovių augintojų asociacijos valdybos pirmininko Pauliaus Andriejavo, pokyčiai buvo būtini ir iš esmės vertintini teigiamai, nes mažina neaiškumų vertinant investicinius projektus.
Jo teigimu, asociacija aktyviai dalyvavo rengiant pakeitimus, teikė siūlymus ir atkreipė dėmesį į sektoriui aktualias problemas.
„Pakeitimai buvo būtini, Lietuvos daržovių augintojų asociacija dalyvavo juos kuriant, dalijosi tuo, kas mums svarbu ir kas skauda. Žinoma, tobulybei ribų nėra, tačiau tai geriau nei nieko, nes lieka mažiau vietos interpretacijoms vertinant projektus“, – teigia jis.
Jo vertinimu, atnaujinimai yra žingsnis į priekį, tačiau metodika turi būti nuolat tobulinama ir atnaujinama. „Pakeitimus vertinu labiau teigiamai nei neigiamai, bet gyvenimas nestovi vietoje, todėl metodika turi būti reguliariai peržiūrima ir pildoma“, – sako asociacijos atstovas.
Anot jo, ankstesnėje metodikoje kilo nemažai įvairių klausimų, pvz., dėl sėjamųjų ir laistymo sprendimų, todėl teikti siūlymai padėjo šias vietas patikslinti, taip pat suteikta daugiau lankstumo.
Svarbu ir tai, kad į metodiką įtrauktos naujos investicijos, tokios kaip dronai, kurios atspindi tiksliojo ūkininkavimo kryptį. „Tikslioji daržininkystė yra siekiamybė – būtina persiorientuoti į tikslesnį ūkininkavimą, mažinant sąnaudas ir optimizuojant gamybą“, – pabrėžia jis.
Vis dėlto daržovių augintojai pabrėžia, kad sektorius yra labai įvairus ir individualus, todėl vienodų sprendimų visiems ūkiams pritaikyti neįmanoma.
Nors pakeitimai didina paramos prieinamumą, tikroji jų nauda, anot asociacijos atstovo, paaiškės tik po pirmųjų kvietimų teikti paraiškas.
***
Nuo pat patvirtinimo 2024 m. spalį Žemės ūkio technikos ir įrangos parametrų našumo skirtingiems dirvožemio tipams ir plotams nustatymo metodika ūkininkams sukėlė nemažai klausimų, todėl ji ne kartą buvo atnaujinta ir tikslinta.
Nacionalinė mokėjimo agentūra teigia, kad, atsižvelgiant į technologines naujoves ir rinkoje atsirandančią naują techniką bei įrangą, metodika ir toliau bus reguliariai peržiūrima.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Sigitas Puodžiukas: trūksta tikro dialogo
2026-05-05 -
J. Eimontas: grūdų rinką šokdina naftos kainos ir geopolitiniai neramumai
2026-04-28 -
Telšių ūkininkai sostinėje pristatys „mėšlo tręšimo planą“
2026-04-23
Skaitomiausios naujienos
-
Tragedija fermoje: žuvo žinomas ūkininkas
2026-05-05 -
Žemės ūkio bendrovė atleidžia daugiau nei pusę darbuotojų
2026-04-15 -
Valstybinės žemės pardavimas: maži sklypai, didelės kainos?
2026-04-16



(0)