Berlynas. Vokietijos mokslininkai, pasitelkę dirbtinį intelektą, rado būdą, kaip nustatyti dedeklių laikymo sąlygas, remiantis kiaušinio trynio tyrimu. Metodas padės atskirti įprastus ir ekologiškus kiaušinius, apsaugant vartotojus nuo klastočių.
Vokietijos maisto technologijos instituto mokslininkų komanda sukūrė novatorišką metodą, skelbia portalas „Geflügel News“. Naudojant branduolinio magnetinio rezonanso spektroskopiją, galima nustatyti, ar kiaušinis gautas iš tikrai ekologiškomis sąlygomis laikomų dedeklių.
Išanalizavus apie 4 500 kiaušinių trynių, kurie, anot mokslininkų, yra unikalūs kaip pirštų antspaudai, surinkta informacija padėjo išskirti modelius, būdingus kiekvienam ūkininkavimo tipui, ir autentiškumo požymius, taip pat sukurti duomenų bazę.
Remiantis paskelbtomis išvadomis, tyrimas 99,9 proc. tikslumu nustato, ar kiaušinis gautas įprastomis, ar ekologiškomis sąlygomis, 97,1 proc. tikslumu priskiria produkciją keturioms galimoms ūkininkavimo formoms, 98,4 proc. tikslumu įvardija vištų dedeklių kilmę.
Naujas metodas suteikia didelį potencialą maisto stebėsenos srityje, pavyzdžiui, padėtų pašalinti klastotes. Autoriai rekomenduoja tirti atsitiktinius mėginius prekybos ar perdirbimo sektoriuose, norint įsitikinti, ar antspaudo kodas ant kiaušinio lukšto teisingai nurodo vištų dedeklių auginimo sąlygas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Agronomų nepritrūks
2024-09-06 -
Žemės ūkio inžinerijai teko podukros vaidmuo?
2024-08-30 -
Ar verta vėlinti rapsų sėjos datą?
2024-08-13
Skaitomiausios naujienos
-
Žemės ūkio bendruomenė neteko aktyvaus ūkininko
2024-08-26 -
K. Starkevičius: tiesioginės išmokos turėtų pasiekti tik ūkininkaujančius
2024-08-20 -
Ministras stabdo ūkio veiklos žurnalų pildymą
2024-08-30
(0)