Organiniai junginiai - alternatyva antibiotikams
2012-07-24

Teksasas (JAV), liepos 24 d. Ateityje jaunų gyvulių bakterinėms infekcijoms gydyti nebereikės antibiotikų. JAV Žemės ūkio departamento (USDA) mokslininkų teigimu, gamtinių chloro ir azoto junginių derinys gali būti naudojamas paršelių ir veršelių žarnyno ligoms gydyti, skelbiama portale thepigsite.com.

Žemės ūkio mokslinių tyrimų tarnybos (ARS) Maisto ir pašarų saugos tyrimų skyriaus mokslininkai iš Teksaso išrado metodą, kaip naudojant natrio chlorato ir azoto junginius gydyti paršelių ir veršelių žarnyno infekcijas. Šios medžiagos pasiteisino kaip veiksminga per maistą plintančių ligų kontrolės priemonė.

Mikrobiologas Robinas Andersonas (Robin Anderson), kartu su kolegomis atlikęs eilę mokslinių tyrimų su galvijais ir paukščiais, patvirtino, kad chloratai, įmaišyti į geriamą vandenį ar pašarus, veiksmingai naikina patogeninius E. coli ir Salmonella genties mikroorganizmus. Tačiau papildomai pridėjus azoto junginių, mišinio efektyvumas išauga 10-100 kartų. Dr. R. Andersonas mano, kad azoto ir chloratų junginių kombinacija galėtų tapti alternatyva tam tikriems antibiotikams, kurie paprastai naudojami jaunų gyvulių viduriavimui gydyti.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Kasmet daugiau nei 1,3 mln. žmonių suserga nuo Salmonella ir E. coli O157:H7 bakterijomis užteršto maisto, o galvijų ir kiaulių augintojai skaičiuoja nuostolius, patiriamus dėl jauniklių virškinamojo trakto ligų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai