


Teksasas (JAV), liepos 24 d. Ateityje jaunų gyvulių bakterinėms infekcijoms gydyti nebereikės antibiotikų. JAV Žemės ūkio departamento (USDA) mokslininkų teigimu, gamtinių chloro ir azoto junginių derinys gali būti naudojamas paršelių ir veršelių žarnyno ligoms gydyti, skelbiama portale thepigsite.com.
Žemės ūkio mokslinių tyrimų tarnybos (ARS) Maisto ir pašarų saugos tyrimų skyriaus mokslininkai iš Teksaso išrado metodą, kaip naudojant natrio chlorato ir azoto junginius gydyti paršelių ir veršelių žarnyno infekcijas. Šios medžiagos pasiteisino kaip veiksminga per maistą plintančių ligų kontrolės priemonė.
Mikrobiologas Robinas Andersonas (Robin Anderson), kartu su kolegomis atlikęs eilę mokslinių tyrimų su galvijais ir paukščiais, patvirtino, kad chloratai, įmaišyti į geriamą vandenį ar pašarus, veiksmingai naikina patogeninius E. coli ir Salmonella genties mikroorganizmus. Tačiau papildomai pridėjus azoto junginių, mišinio efektyvumas išauga 10-100 kartų. Dr. R. Andersonas mano, kad azoto ir chloratų junginių kombinacija galėtų tapti alternatyva tam tikriems antibiotikams, kurie paprastai naudojami jaunų gyvulių viduriavimui gydyti.
Kasmet daugiau nei 1,3 mln. žmonių suserga nuo Salmonella ir E. coli O157:H7 bakterijomis užteršto maisto, o galvijų ir kiaulių augintojai skaičiuoja nuostolius, patiriamus dėl jauniklių virškinamojo trakto ligų.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Biomedicinos mokslų žinios – naujoms veislėms kurti
2025-04-28 -
Augalams stebėti – popieriniai jutikliai
2025-04-22 -
Tinkama sėjomaina padeda išlaikyti derlingą dirvožemį ir užtikrinti augalų sveikatą
2025-04-18
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)