Karvių šlubavimą pastebės ir apie jį praneš robotai
2017-07-28

Tokijas. Grupė Japonijos tyrėjų, vadovaujamų Osakos universiteto profesoriaus Yagi Yasushi, sukūrė metodą, leidžiantį stebėti karvių sveikatą pasitelkus kamerą ir dirbtinį intelektą.

Kanopų būklės užtikrinimas - svarbi galvijų priežiūros dalis. Kanopų pažeidimai ir infekcijos, jų negydant, kenkia ir pieno kokybei, ir pačių karvių sveikatai, todėl labai svarbu negalavimus pastebėti laiku. Gerai tai, kad juos gana anksti išduoda pasikeitusi karvės nugaros linija ir šlubavimas.

Japonų sukurta metodika leidžia pagal karvės eiseną 99 proc. tikslumu nustatyti besivystančius kanopų pažeidimus, rašo „Science Daily". Tyrėjai panaudojo specialią vandeniui ir dulkėms nepralaidžią kamerą su jutikliu, kuris matuoja atstumą iki objekto. Įrašę daugybės karvių vaikščiojimą uždarose patalpose, mokslininkai eisenos duomenis perkėlė į kompiuterį, kuris pats išmoko atskirti įprastą eiseną ir smulkiausius jos pokyčius.

RVAC 21 09 30

„Mūsų pasiekimas yra tik pradžia technologijų, kurios prižiūri karvių sveikatą remdamosi vaizdų analize, kurią atlieka dirbtinis intelektas, - sako prof. y. Yagi. - Šios technologijos prisijungs prie automatinių melžimo mašinų, šėrimo robotų ir įvairių jutiklių ateities išmaniojoje fermoje."

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai