


Arizona (JAV). Pagal karvių stovėjimo ir gulėjimo dėsningumus mokslininkai gali nustatyti, kaip stipriai gyvulius kamuoja karštis, rašo portalas „Seed Daily". Tai žinoti svarbu, nes pakilus kūno temperatūrai karvės mažiau ėda ir duoda mažiau pieno.
Karštomis dienos karvės stoviniuoja dažniau, kad kuo didesnis jų kūno plotas galėtų atiduoti šilumą. Arizonos universiteto dr. Jamisonas Allenas su kolegomis iš Šiaurės Vakarų Misūrio universiteto nusprendė pasidomėti, ar pagal karvių stoviniavimą galima nuspėti jų vidinę temperatūrą.
Šiam tikslui specialistai naudojo intravaginalinius karvių temperatūros matuoklius bei specialius ant kojų montuojamus jutiklius, kurie matuoja gyvulio kojos sulenktumą ir taip parodo, ar karvė stovi, ar guli.
Palyginus duomenis matavimų duomenis Arizonos, Kalifornijos ir Minesotos valstijose, paaiškėjo, kad net labai nežymūs žalmargių vidinės temperatūros pokyčiai keičia jų elgesį. Pasak J. Alleno, karvių augintojai gali pritaikyti šias žinias, gerindami gyvulių savijautą, o kartu ir primilžius. Pavyzdžiui, karves būtų galima vėsinti ventiliatoriais arba skatinti daugiau gulėti, kad jos taupytų energijos. Mokslininkas taip pat siūlo ištirti, kaip karvės reaguoja į oro drėgmės pokyčius.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Biomedicinos mokslų žinios – naujoms veislėms kurti
2025-04-28 -
Augalams stebėti – popieriniai jutikliai
2025-04-22 -
Tinkama sėjomaina padeda išlaikyti derlingą dirvožemį ir užtikrinti augalų sveikatą
2025-04-18
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)