


Tel Avivas. Izraelio Ben-Gurion universiteto specialistai nustatė, kad ekologinė žemdirbystė gali stipriai užteršti gruntinį vandenį nitratais, skelbia „Science Daily". Intensyvus tręšimas organinėmis trąšomis (mėšlu) prieš sodinimą užteršia požeminius vandenis kur kas labiau negu tręšiant skystomis azoto trąšomis.
Mokslininkai analizavo vandens kokybę ekologiniuose ir tradiciniuose Izraelio ūkiuose. Speciali universitete sukurta technologija leidžia realiu laiku stebėti įvairių dirvožemio savybių pokyčius vadinamojoje aeracijos zonoje, kuri tęsiasi nuo žemės paviršiaus iki gruntinio vandens sluoksnio. Ši technologija naudojama daugiau kaip 25 šalyse.
Nors gruntinio vandens tarša paprastai siejama su įvairiomis cheminėmis medžiagomis, didelė nitratų koncentracija yra pagrindinė priežastis, dėl kurios uždaromi geriamojo vandens šuliniai.
Paaiškėjo, kad ekologiškai ūkininkaujant didžiausia tarša azotu vyksta sezono pradžioje. Šiame etape jauni augalai iš mėšlo gali sugerti tik nedidelę maistinių medžiagų dalį, o visa kita neišvengiamai nuteka į gilesnius aeracijos sluoksnius ir gruntinį vandenį.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kaip itin vėjuotas birželis paveikė laukus
2025-07-02 -
Kiek augalams svarbus selenas ir silicis?
2025-06-27 -
Pirmoji prognozė: daugelio augalų derlius bus artimas daugiametei normai
2025-06-25
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
S. Skvernelis: norint atliepti ūkininkų reikalavimus, reikėtų atskiros mokesčių sistemos
2025-06-18
(0)