Izraelis: tręšti organinėmis medžiagomis reikia su saiku
2014-04-09

Tel Avivas. Izraelio Ben-Gurion universiteto specialistai nustatė, kad ekologinė žemdirbystė gali stipriai užteršti gruntinį vandenį nitratais, skelbia „Science Daily". Intensyvus tręšimas organinėmis trąšomis (mėšlu) prieš sodinimą užteršia požeminius vandenis kur kas labiau negu tręšiant skystomis azoto trąšomis.

Mokslininkai analizavo vandens kokybę ekologiniuose ir tradiciniuose Izraelio ūkiuose. Speciali universitete sukurta technologija leidžia realiu laiku stebėti įvairių dirvožemio savybių pokyčius vadinamojoje aeracijos zonoje, kuri tęsiasi nuo žemės paviršiaus iki gruntinio vandens sluoksnio. Ši technologija naudojama daugiau kaip 25 šalyse.

Nors gruntinio vandens tarša paprastai siejama su įvairiomis cheminėmis medžiagomis, didelė nitratų koncentracija yra pagrindinė priežastis, dėl kurios uždaromi geriamojo vandens šuliniai.

Linas Agro 20 06 01

Paaiškėjo, kad ekologiškai ūkininkaujant didžiausia tarša azotu vyksta sezono pradžioje. Šiame etape jauni augalai iš mėšlo gali sugerti tik nedidelę maistinių medžiagų dalį, o visa kita neišvengiamai nuteka į gilesnius aeracijos sluoksnius ir gruntinį vandenį.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kurios įstaigos darbą karantino laikotarpiu vertinate geriausiai?
Orai