ASU studentai gali naudotis dar viena modernia laboratorija
2015-03-27

Akademija (Kauno r.). Nauja sumaniosios gyvulininkystės laboratorija, atidaryta Aleksandro Stulginskio universitete, manoma, padės pagerinti Žemės ūkio inžinerijos fakultete studijuojančių studentų parengimą. Laboratoriją įrengė ASU mecenatė bendrovė „Biržų žemtiekimas".

Laboratorija atidaryta pirmąją parodos „Ką pasėsi..." dieną. Į jos atidarymą kartu su laboratorijos mecenatais „Biržų žemtiekimo" vadovais atvyko ir Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas, „GEA Farm Technologies" vadovas Lenkijai ir Baltijos šalims Piotras Markievičius (Piotr Markiewicz).

Laboratorijoje, kuri skirta sumaniosios gyvulininkystės studijų programą pasirinkusiems studentams, įdiegta „GEA Farm Technologies" melžimo sistema.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Simbolinę naujosios laboratorijos juostelę perkirpo (iš kairės): ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas , „GEA Farm Technologies" vadovas Lenkijai ir Baltijos šalims Piotras Markievičius, Bendrovės „Biržų žemtiekimas" vadovas Viktoras Rinkevičius, ministrė Virginija Baltraitienė ir  Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius

Bendrovės „Biržų žemtiekimas" vadovas Viktoras Rinkevičius teigė, kad laboratorijoje įdiegtos šiuo metu moderniausios technologijos pasaulyje, kurios dar kelis metus išlaikys tokias pozicijas. Laboratorijoje įrengta „GEA Farm Technologies" kompiuterinė bandos valdymo programa. Karvių davikliai fiksuoja melžimo, produktyvumo, šėrimo, pieno aušinimo, karvės judėjimo aktyvumo bei kt. duomenis ir siunčia juos į bendrą valdymo sistemą. Jeigu po melžimo kompiuteris fiksuoja kokių nors rodiklių nukrypimus, karvė automatiškai nukreipiama per kitus vartus į vadinamąją „ligoninę" ir atskiriama nuo bandos.

Studentai visa tai matys kompiuterio ekrane ir galės modeliuoti įvairias bandos situacijas su visa išmaniąja technologija.

Premjeras A. Butkevičius linkėjo įskiepyti naująsias technologijas ir idėjas studentams. Ministrė V. Baltraitienė pasidžiaugė, kad V. Rinkevičius galvoja ne tik siaurai apie savo verslą, o mąsto globaliai apie visą Lietuvos ūkį: „Norint, kad tas ūkis augtų, turi investuoti į jauną žmogų per jo žinias. O specialistų poreikis yra didžiulis."

Sumaniosios gyvulininkystės laboratorijoje įdiegta „GEA Farm Technologies" melžimo sistema

Rudenį startavusi naujoji ASU inžinerinė studijų programa sumanioji gyvulininkystė yra nukreipta į šiuolaikines technologijas ir procesų automatizavimą. Ši studijų programa gavo ir išskirtines sąlygas - jai skirta daugiausia tikslinio finansavimo vietų (90 proc. studijų kainos dengia Žemės ūkio ministerija, 10 - Švietimo ir mokslo ministerija). Sumaniąją gyvulininkystę pasirinko 33 studentai, iš kurių net 27 gavo tikslinį finansavimą.

Žemės ūkio inžinerijos fakulteto dekanas doc. Rolandas Domeika dėkojo Žemės ūkio ministerijai už jiems sudarytas išskirtines sąlygas bei didelį dėmesį šiai studijų programai. Laboratorija galės naudotis ir žemės ūkio mechanikos-inžinerijos, žemės ūkio inžinerijos ir kitų inžinerinių studijų programų studentai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai