Visa istorija apie „atskiestą“ vištieną
2017-03-20

Torontas. Amerikiečių greitojo maitinimo restoranų tinklas „Subway“ padavė į teismą Kanados TV kanalą „Canadian Broadcstinbg Corp.", kurio naujienų laidoje „CBC Marketplace" buvo teigta, kad Kanados Ontarijo provincijoje veikiančios vienos laboratorijos specialistai nustatė, kad jos gaminamuose sumuštiniuose su vištiena šios yra tik pusė. Esą kitą dalį sudaro sojų produktai.

Kaip rašo „The New York Post", „Subway" už šmeižtą reikalauja 210 mln. JAV dolerių kompensacijos ir teigia, kad paskelbta informacija „buvo šmeižikiška ir visiškai neatitinkanti tikrovės".

Bendrovė taip pat savo ieškinyje teigia, kad nepaisant TV kanalui pateiktų įrodymų, kad naudojama aukštos kokybės vištiena, kanalas nepaskelbė paneigimo.

RVAC 21 09 30

Savo ruožtu CBC teigia neketinanti keisti savo pozicijos, nes yra įsitikinusi paskelbtos medžiagos teisingumu. CBC savo naujienų laidoje „CBC Marketplace" pranešė, kad buvo tirta šalyje veikiančių greitojo maitinimo restoranuose naudojama vištiena, ir paskelbė DNR tyrimų rezultatus.

Esą buvo nustatyta, kad keptoje „Subway" vištienoje buvo tik 53,6 proc. vištienos. O „vištienos juostelėse" buvo tik 42,8 proc. paukštienos.

Tokie rezultatai papiktino „Subway" klientus Šiaurės Amerikoje. Pati kompanija suskubo paneigti tokias Kanados ekspertų išvadas ir paskelbė savo tyrimo išvadas bei sukritikavo JAV ir Kanados žiniasklaidą, kuri išplatino šią informaciją.

„Teiginiai, kad mūsų vištienoje yra tik 50 proc. mėsos yra 100 proc. neteisingi, - tuomet pareiškė „Subway" prezidentė ir vykdomoji direktorė Sjuzan Greko (Suzanne Greco). - „Marketplace" tyrimas yra visiškai nemokšiškas ir kenkia mūsų klientams".

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai