Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Maistas
Ūkininkų labdara leidžia išsaugoti vis daugiau maisto
Kasmet vis didėja ūkių labdarai skiriamo maisto kiekis („Maisto banko“ nuotr.)

Vilnius. Daugiau nei keturis kartus augęs iš ūkių surenkamų vaisių ir daržovių kiekis stipriai prisidėjo prie to, kad būtų pasiektas rekordinis išsaugoto maisto kiekis, praneša „Maisto bankas“.

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ skelbia, jog per paskutinius aštuonis mėnesius Lietuvoje nuo iššvaistymo pavyko išsaugoti 4 790 tonų maisto. Lyginant su ankstesniais metais, tai yra rekordinis per tokį laikotarpį fiksuotas kiekis.

Pasak organizacijos vadovo Simono Gurevičiaus, didžiausią įtaką išaugusiam išgelbėto maisto kiekiui daro ypač sustiprėjusi partnerystė su Lietuvos ūkininkais. 

Bioversija 2024 07 09 m7

„Tai lemia ir besikeičiantis ūkininkų požiūris į maisto švaistymą –  prieš metus ar du mes vis dar girdėdavome netylančius pasakojimus apie išpilamus maisto kalnus ar užkasamas maisto duobes, šiandien prieš priimdamas tokį sprendimą dažnas ūkininkas pagalvoja apie galimybę susisiekti su „Maisto banku“. 

Tuo pačiu, augant organizacijai, keitėsi ir mūsų galimybės priimti didelius maisto kiekius, surinkti derlių iš laukų ar paimti tiesiai iš ūkininkų sandėlių, jį perpakuoti,“ – teigia S. Gurevičius, besidžiaugdamas, kad bendras darbas duoda realių, aplinkai bei sunkiau gyvenantiems žmonėms naudingų rezultatų

Žemės ūkio ministerijos užsakymu atliktas tyrimas rodo, kad Lietuvoje per metus prarandama 393,8 tonos maisto. Didžiausia dalis – 61 proc. prarandama namų ūkiuose, toliau rikiuojasi žemės ūkis (21 proc.), prekybininkai (12 proc.).

Pasaulyje išmetamo maisto kiekis siekia 1,3 milijardo tonų per metus, o tai sudaro apie trečdalį visų per metus pagaminamų bei užauginamų maisto produktų.

Per metus Europos maisto bankai drauge nuo išmetimo vidutiniškai išsaugo daugiau nei 900 000 tonų maisto. Lietuvos „Maisto bankas“ praėjusiais metais išsaugojo 6193 tonas gero maisto ir jau ne vienerius metus yra Europos lyderis pagal vienam šalies gyventojui atitenkantį išsaugoto maisto kiekį. 

Parengta: pagal „Maisto banko“ inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos