Lenkija – aviečių auginimo lyderė
2019-07-12

Varšuva. Lenkija yra antra pagal dydį aviečių gamintoja Europoje ir penkta pasaulyje po Rusijos, Meksikos, Serbijos ir JAV, rodo Lenkijos Nacionalinio žemės ūkio paramos centro pateiktis duomenys.

Lenkija kasmet užaugina daugiau kaip 100 tūkst. tonų aviečių. Didelė dalis vaisių eksportuojama. Avietės, po braškių ir serbentų, yra trečioji labiausiai auginama uogų rūšis Lenkijoje pagal plotus ir metinius derlius, rašo „The first news“.

Lenkijos dalis pasaulio aviečių gamyboje siekia apie 13 proc., o ES ji viršija 50 proc. Pastaraisiais metais bendras aviečių plantacijų dydis Lenkijoje siekia apie 27–29 tūkst. hektarų pasėlių, o produkcija, priklausomai nuo oro sąlygų, sudaro nuo 105 tūkst. iki 129 tūkst. tonų.

RVAC 21 09 30

Avietės daugiausia auginamos Liublino provincijoje, pietvakarių Lenkijoje, kur yra apie 70 proc. visų plantacijų. Didelis aviečių populiarumas siejamas su jų nauda sveikatai, skoniu ir perdirbimo pramonės paklausa.

Pernai Lenkija eksportavo 49 tūkst. tonų aviečių, daugiausia užšaldytų. Šaldytos avietės daugiausia buvo eksportuojamos į Vokietiją, Belgiją, Jungtinę Karalystę ir Prancūziją.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai