


Varšuva. Lenkija yra antra pagal dydį aviečių gamintoja Europoje ir penkta pasaulyje po Rusijos, Meksikos, Serbijos ir JAV, rodo Lenkijos Nacionalinio žemės ūkio paramos centro pateiktis duomenys.
Lenkija kasmet užaugina daugiau kaip 100 tūkst. tonų aviečių. Didelė dalis vaisių eksportuojama. Avietės, po braškių ir serbentų, yra trečioji labiausiai auginama uogų rūšis Lenkijoje pagal plotus ir metinius derlius, rašo „The first news“.
Lenkijos dalis pasaulio aviečių gamyboje siekia apie 13 proc., o ES ji viršija 50 proc. Pastaraisiais metais bendras aviečių plantacijų dydis Lenkijoje siekia apie 27–29 tūkst. hektarų pasėlių, o produkcija, priklausomai nuo oro sąlygų, sudaro nuo 105 tūkst. iki 129 tūkst. tonų.
Avietės daugiausia auginamos Liublino provincijoje, pietvakarių Lenkijoje, kur yra apie 70 proc. visų plantacijų. Didelis aviečių populiarumas siejamas su jų nauda sveikatai, skoniu ir perdirbimo pramonės paklausa.
Pernai Lenkija eksportavo 49 tūkst. tonų aviečių, daugiausia užšaldytų. Šaldytos avietės daugiausia buvo eksportuojamos į Vokietiją, Belgiją, Jungtinę Karalystę ir Prancūziją.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Strasbūras pritarė draudimui augalinį maistą vadinti mėsa
2025-10-09 -
Švietėjiškas festivalis kvietė atrasti jautienos paslaptis
2025-09-22 -
Lietuvių sūris įvertintas parodoje Prancūzijoje
2025-09-18
Skaitomiausios naujienos
-
Keturių vikšrų XXL traktorius Lietuvos laukuose
2025-09-26 -
Po didinamuoju stiklu – traktorių ir kitų žemės ūkio mašinų registracija
2025-10-09 -
Per valandą pasiektas paraiškų sumos limitas
2025-10-01
(0)