


Madridas. Raudonėlis yra labiausiai klastojamas prieskonis Europos Sąjungoje: tyrimas parodė, kad 48 proc. mėginių buvo suklastoti, dažniausiai primaišant alyvuogių lapų.
Šie laboratoriniai tyrimai buvo atlikti pagal ES kontrolės planą, kuriuo siekiama nustatyti nesąžiningos veiklos paplitimą žolelių ir prieskonių rinkoje.
Jungtiniam tyrimų centrui (JRC) buvo pateikti žolelių ir prieskonių, kuriais dažnai manipuliuojama, pavyzdžiai iš 21 ES valstybės narės.
Laboratorijų tyrimai parodė, kad raudonėlis yra labiausiai klastojama rūšis: 48 proc. mėginių turėjo tokių požymių. Po to seka pipirai (17 proc.), kmynai (14 proc.), ciberžolės (11 proc.) ir šafranas (11 proc.).
Šaltiniai ES Komisijoje pabrėžė, kad daugumoje įtartinų mėginių buvo nedeklaruotos augalinės medžiagos, o 2 proc. – neleistinų dažiklių.
Taigi, turima informacija atskleidžia, kad Europos rinkoje yra suklastotų žolelių ir prieskonių. ES, beje, - viena didžiausių pasaulyje žolelių ir prieskonių importuotoja, iš Rytų Azijos kasmet įsivežanti apie 300 tūkst. tonų minėtos produkcijos.
Daugelis prieskonių gaminami šalyse, kuriose prieš išsiunčiant į paskirties vietas, atliekamas džiovinimas ar valymas. O gavėjai produkciją, prieš ją pakuojant ir tiekiant rinkai, pakartotinai dezinfekuoja. Tyrėjai perspėja, kad apgaulinga manipuliacija galima kiekviename etape, o sukčiavimo tikimybė šioje grandinėje didėja, kai produkcija kuo dažniau perduodama iš vieno operatoriaus kitam.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Maisto tarybos akiratyje – mėsos, pieno ir grikių kainos
2025-04-29 -
Be antibiotikų užauginta lietuviška kiauliena – įveiktas iššūkis
2025-04-18 -
Trumposios maisto tiekimo grandinės galėtų mažinti maisto švaistymą
2025-03-25
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)