Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Maistas
Estai per metus išmeta maisto už 164 mln. eurų

Talinas. Estijoje per metus susidaro apie 167 tūkst. tonų maisto atliekų, iš jų 84 tūkst. tonų – nepanaudoti gatavi maisto produktai, kurių vertė – maždaug 164 mln. eurų, parodė Estijos aplinkosaugos ministerijos užsakymu atliktų tyrimų rezultatai.

Ministerijos pranešime pažymima, jog nors maisto atliekų susidarymas ir įvairių šalies ūkio sektorių nuostoliai dėl to  buvo tiriami ir anksčiau, naujausi tyrimai pirmąkart apima maisto atliekas, susidarančias visoje maisto tiekimo grandinėje.

Naujausi tyrimai parodė, kad per visą maisto tiekimo grandinę didžiąją dalį maisto išmeta tikrieji galutiniai vartotojai – namų ūkiai.

Bioversija 22 02 02

„Palyginti su 2015 metų sociologinių tyrimų rezultatais, akivaizdu, kad Estijoje namų ūkiai pradėjo išmetinėti daugiau maisto produktų, daugiau jų įsigydami, augant pajamos“, – pažymima ataskaitoje.

Finansine išraiška vienas statistinis Estijos namų ūkis per metus išmeta maisto vidutiniškai už 180 eurų, o šeimose su vaikais – iki 220 eurų.

„Išmesdami maistą, švaistome ne tik savo pinigus, bet ir daugybę kitų išteklių, tokių kaip žemės ūkio paskirties žemė, vanduo, energijos ištekliai ir darbas. Maisto gamyba ir maisto švaistymas daro didžiulę įtaką aplinkai, o maisto švaistymo apimtys didėja augant visuomenės gerovei“, – sakė Estijos aplinkos apsaugos ministras Toni`s Molder`is (Tonis Molderis).

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos