Didžioji Britanija pirmauja ES pagal vaisių ir daržovių vartojimą
2016-11-04

Liuksemburgas. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijos per dieną suvalgyti penkias porcijas vaisių ir daržovių geriausiai Europos Sąjungoje (ES) laikosi Didžioji Britanija, o prasčiausiai - Rumunija ir Bulgarija.

Eurostato duomenimis, šios rekomendacijos laikosi trečdalis (33,1 proc.) vyresnių nei 15 metų amžiaus britų.

Didžioji Britanija šiaip nėra garsi Europoje dėl savo virtuvės sveikumo, o šalies netikėtai priimtas sprendimas dėl pasitraukimo iš ES - vadinamojo „Brexit" - reiškia, kad į ES rodiklius ji netrukus nebebus įskaičiuojama.

Sveikai taip pat maitinasi danai (25,9 proc.) ir olandai (25 proc.), parodė Eurostato duomenys.

Tuo tarpu Rumunijoje ir Bulgarijoje jokių vaisių ar daržovių kasdien nevalgo atitinkamai 65,1 proc. ir 58,6 proc. gyventojų. Rumunija ir Bulgarija yra skurdžiausios ES valstybės narės.

Eurostato duomenimis, visoje Europos Sąjungoje jokių vaisių ar daržovių kasdien nevalgo kiek daugiau nei trečdalius gyventojų (34,4 proc.), o rekomendacijos per dieną suvalgyti penkias jų porcijas laikosi tik 14 procentų.

Į šiuos 2014 metų skaičius neįtrauktos bulvės ir kiti krakmolingi gumbavaisiai, kaip antai batatas.

ES statistikos tarnyba pažymėjo, kad vaisių ir daržovių vartojimas yra tiesiogiai susijęs su išsilavinimu. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje taisyklės per dieną suvalgyti penkias vaisių ir daržovių porcijas laikosi daugiau kaip 40 proc. žmonių, turinčių aukštąjį išsilavinimą, ir tik 25 proc. mažiau kvalifikuotų žmonių.

AFP-BNS inf.

Linas agro mob 21 06 04

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai