Briuselis imasi nagrinėti dvigubų kokybės standartų produkcijos problemą
2017-03-10

Briuselis. Višegrado šalims pavyko pasiekti pirmą laimėjimą kovoje dėl Centrinės ir Rytų Europos vartotojų teisių - Europos Komisija pradeda svarstyti problemą, susijusią su atvejais, kai gamintojai tiekia rinkai skirtingos kokybės, bet to paties pavadinimo savo gaminius, prastenės kokybės prekes siųsdami į naująsias ES šalis.

ES žemės ūkio ministrai šią savaitę vykusiame susitikime sutarė, kad prastesnės kokybės maisto produktų problemos sprendimas galėtų padėti sukurti tikslesnį Europos Sąjungos vartotojų apsaugos reglamentą.

Jau seniai kalbama apie tai, kad garsių prekių ženklų gamintojai to paties pavadinimo aukštos kokybės produkciją skiria Vakarų Europos vartotojams, o prastesnės kokybės – Centrinės ir Rytų Europos gyventojams, bet pastaraisiais mėnesiais problema iškelta į tarpvalstybinį lygį. Prieš keletą dienų Višegrado šalių (Čekijos, Slovakijos, Lenkijos, Vengrijos) ministrai pirmininkai pareikalavo, kad Briuselis atkreiptų dėmesį į šią situaciją.

RVAC 21 09 30

Europos Komisijos vartotojų teisių apsaugos komisras pažadėjo, kad įstatymo tekstas, reglamentuojantis produkcijos kokybę, bus patikslintas.

Šį mėnesį Europos Komisijos sutarė su ES šalių ministrais ir jų prekybos inspekcijomis atlikti testus, siekiant įgyti platesnį supratimą apie problemos mastą. Rezultatai bus pristatyti birželį. „Probleminių" produktų kokybė bus tiriama Vokietijoje, Austrijoje, Čekijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai