Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Maistas
Apie nesaugius produktus pranešta rečiau
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Kontroliuodama importuojamus bei rinkai tiekiamus maisto produktus ir pašarus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pastebi, kad pranešimų apie nesaugius produktus iš Lietuvos atvejų mažėja, bet jų pobūdis išlieka panašus.

VMVT duomenimis, praėjusiais metais per Europos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemą RASFF paskelbta 160 pranešimai apie nesaugius negyvūninės kilmės maisto produktus Lietuvoje. 

Išanalizavus ir apibendrinus galutinius RASFF_LT sistemoje pateiktus pranešimus dėl nesaugaus gyvūninio maisto, nustatyta, kad, pagal rizikos faktorių, daugiausia pranešimų buvo apie cheminį maisto užteršimą pesticidais, vienu iš dešimties atvejų konstatuojamos neatitiktys sudėtyje.

Bioversija 23 01 16

Dažniausiai nesaugių produktų pasitaiko tarp vaisių ir daržovių, prieskonių bei vaistažolių, su maistu besiliečiančių gaminių ir medžiagų, taip pat tarp dietinio maisto bei papildų, grūdų ir įvairių kepinių bei konditerijos gaminių. Pažymėtina, kad užpernai daugiausia nesaugių produktų buvo aptinkama tarp saldumynų.

Praėjusiais metais daugiausiai nesaugių produktų į Lietuvą pateko iš Kinijos, Prancūzijos ir Turkijos. Tuo tarpu 2020 metais dominavo produktai iš Lenkijos, Indijos bei pagaminti Lietuvoje. Apie nesaugius maisto produktus Europoje pernai pranešta daugiau nei užpernai.

VMVT teigimu, ES teisės aktai nustato vienus aukščiausių maisto saugos standartų. Pagrindinė priemonė, užtikrinanti informacijos srautą, kad būtų galima greitai reaguoti, kai maisto grandinėje aptinkama rizika visuomenės sveikatai, yra RASFF – greito įspėjimo apie maistą ir pašarus sistema.

Parengta: pagal VMVT inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos