Briuselis švelnina reikalavimus pasėlių įvairinimui
2018-03-23

Briuselis/Vilnius. Nuo nepalankių oro sąlygų nukentėjusiems Lietuvos ūkininkams leista taikyti sušvelnintus pasėlių įvairinimo, kaip žalinimo schemos, reikalavimus, pranešė Europos Komisija atstovybė.

Po to, kai liūtys ir potvyniai sutrukdė sėją ar pasėlius visai sunaikino, Lietuvoje, o taip pat Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Danijoje  sušvelnintas žalinimo paramos schemos reikalavimo - pasėlių įvairinimo - taikymas 2018 metais.

Dėl liūčių ir potvynių žemdirbiams tapo sudėtinga įgyvendinti žalinimo reikalavimą ir auginti 2 ar net 3 skirtingas kultūras. Įvairinti pasėlius nebus reikalaujama iš ūkininkų, gyvenančių tam tikruose nukentėjusiose  valstybių narių teritorijose, kurie pateiks įrodymų, kad dėl prastų oro sąlygų jie negalėjo apsėti arba prarado jau apsėtus žieminius pasėlius, o padaryta žala viršija yra daugiau kaip 30 proc. viso jų žiemos sėjai skirto ploto.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Europos Komisija pabrėžė, kad valstybės narės pirmiausiai turėtų pasirūpintų mažais ir vidutiniais ūkiais, kurie patyrė nuostolius. Europos Komisijos pristatytoje tvarkoje numatyta, kad ūkiams iki 30 ha pasėlių įvairinimo reikalavimas netaikomas, ūkiams nuo 30 iki 150 ha taikomas 2 pasėlių įvairinimo reikalavimas, o ūkiams virš 150 ha, kaip ir įprastai, bus privalu turėti 3 skirtingus pasėlius.

Ši naujoji tvarka bus taikoma tik šių metų deklaravimui, siekiant padėti ūkininkams greičiau atsigauti nuo patirtos žalos dėl nepalankaus oro sukeltų nuostolių. Apie konkrečią tvarką ūkininkus informuos Žemės ūkio ministerija.

EK, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai