Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Aplinka, miškai
Konkurencija dėl vietų į Klimato kaitos plano agrarinę darbo grupę

Vilnius. Aplinkos, Energetikos ir Žemės ūkio ministerijos buria darbo grupes, kuriose socialiniai partneriai, asociacijos, kiti suinteresuoti visuomenės atstovai kartu ieškos bendro sutarimo, kaip Lietuvai tapti klimatui neutralia šalimi iki 2050 metų.

Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijos informuoja, kad registracija į dekarbonizacijos darbo grupes pratęsta iki spalio 1 d. Į jas kviečiami mokslo, nevyriausybinių organizacijų bei verslo atstovai.

Dekarbonizacijos darbo grupės steigiamos pagal sektorius. Iš viso bus sukurtos 5 ekonominius sektorius apimančios darbo grupės: žemės ūkio ir miškininkystės, energetikos, pramonės, transporto ir žiedinės ekonomikos. Tad viena iš planuojamų darbo grupių bus skirta žemės ūkiui ir miškininkystei.

Bioversija 2024 04 15 m7

Kaip portalą manoūkis.lt informavo AM Klimato politikos grupės vyriausioji specialistė dr. Judita Liukaitytė-Kukienė, šiuo metu jau turima per 120 registracijų, iš kurių trečdalis norėtų dalyvauti darbo grupėje, skirtoje žemės ūkiui ir miškininkystei.

„Registraciją pratęsėme, nes ji buvo pradėta vasarą, kuomet daugelis atostogavo, o darbo grupėse norime kalbėtis su kuo platesniu ratu mokslo, nevyriausybinių organizacijų bei asocijuoto verslo atstovų. Bendro darbo metu norime rasti geriausias priemones, kaip įgyvendinti Nacionalinę klimato kaitos valdymo darbotvarkę ir Europos žaliojo kurso įsipareigojimus“, – apie motyvus, kodėl pratęsta registracija į darbo grupes, paaiškino AM specialistė.

Kaip teigia ministerijos, darbo grupėms teks svarbus vaidmuo atnaujinant Nacionalinį energetikos ir klimato srities (NEKS) veiksmų planą. Pasak ministerijų pranešimų, jų nariai bus supažindinti su esamomis ir planuojamomis NEKSP priemonėmis, Ekonominės bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertų analize. Grupių nariai dalyvaus diskusijose, tarsis, kaip Lietuvai eiti klimato neutralumo link, teiks siūlymus dėl papildomų priemonių siekiant klimato kaitos švelninimo tikslų, ieškos bendro sutarimo, kaip Lietuvai tapti klimatui neutralia iki 2050 metų.

Subūrus šias grupes siekiama išgirsti naujų idėjų ir skirtingų požiūrių, užtikrinti dalijimąsi informacija tarp visų suinteresuotų šalių. Taip tikimasi suformuoti Lietuvai geriausiai tinkantį priemonių rinkinį klimato kaitos iššūkiams įveikti.

Planuojama atnaujintą NEKS veiksmų plano projektą parengti ir pateikti Europos Komisijai 2023 metais, o patvirtinti – 2024 metais.

Pasak ŽŪM, sudarytas dekarbonizacijos darbo grupes į pirmąjį posėdį planuojama pakviesti jau spalio mėnesį.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos