Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Ūkininkai laukia aktyvaus atstovavimo Briuselyje
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Briuselis. Lietuvos neradus sąraše šalių, kurios siekia svaresnio žodžio svarstant aplinkosaugos klausimus, feisbuke kilo ūkininkų nepasitenkinimas. Nors vėliau paaiškėjo, kad Lietuva prisideda prie šios iniciatyvos, ūkininkų to neįtikino.

Minėtą kreipimąsi, kurį parengė Austrijos žemės ūkio ministras Norbertʼas Totschnigʼas (Norbertas Točnigas), 16 ES šalių žemės ūkio ministrai nusiuntė Švedijai, kuri pirmininkauja Ministrų Tarybai. Be Lietuvos ir Austrijos, jį pasirašė ir tokios šalys, kaip Italija, Lenkija, Graikija, Čekija.

Lietuvos ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus valdybos narys ir ūkininkas Audrius Vanagas dar nežinodamas, kad Lietuva yra tarp dokumentą pasirašiusių šalių, feisbuke rašė:

Bioversija 2024 04 26 m7

„Mūsų žemės ūkio ministro nebuvo tarp šią iniciatyvą palaikančiųjų. Palaikė Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos žemės ūkio ministrai. Nebetikiu nei vienu ministro žodžiu, kad jam rūpi žemės ūkis, jo ateitis. Akivaizdu, kad dabartinėse spaudos konferencijose, susitikimuose su ūkininkais ar jų atstovais ministro siūlymai, kaip gelbėti visą sektorių, yra tik dūmų uždanga.“ 

Į šį ūkininko įrašą sureagavo žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigdamas, kad iniciatyvą palaiko ir joje dalyvauja. „Netiesa, mes esame tarp pasirašiusių šalių (...)“, – atsakė ministras ir prižadėjo A. Vanagui atsiųsti dokumentą, kuriame tai būtų įrodyta.

Portalas manoūkis.lt kreipėsi į A. Vanagą ir jis patikino – K. Navickas susisiekė ir pateikė įrodymą, jog tarp šalių yra ir Lietuva.

Vis dėlto ūkininko tai neįtikino: „Tikimės ne tik formalaus parašo, bet ir aktyvaus atstovavimo mūsų interesams Ministrų Taryboje.“

***

Pasak dokumentą pasirašiusių šalių, keletas naujų ir būsimų ES pasiūlymų, susijusių su aplinkosaugos klausimais, daro tiesioginį poveikį žemės ūkio ar miškininkystės sektoriui. Aplinkos apsaugos ministrai šiais klausimai turi gerokai svaresnį žodį, todėl dokumentą pasirašiusios šalys baiminasi, kad žemės ūkio sektoriaus problemos ir siekis aprūpinti maistu gali likti nuošalyje, rašo „Euractiv“.

„Šiuo metu sprendimai ir klausimai, darantys įtaką žemės ūkiui, aptariami įvairių sudėčių ES Taryboje, tačiau galiausiai sprendimai priimami be ūkininkavimo ir miškininkystės patirties“, – sakė N. Totschnigʼas.

Be 16 pasirašiusiųjų, šiam argumentui pritarė ir dar kelios delegacijos, įskaitant Ispanijos ir Estijos.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos