Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Agropolitika
Patikslinti žydinčių augalų purškimo apsaugos produktais reikalavimai
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisyklėse patikslinta, kada nereikalaujama suvesti į Paraiškų priėmimo informacinę sistemą (PPIS) informacijos apie augalų apsaugos produktų naudojimą, kai planuojama purkšti žydinčius augalus, išskyrus tuos, kurie įrašyti į Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) patvirtintą sąrašą.

Taip pat patikslinta, kada netaikomos naktinio purškimo (nuo 21 val. iki 4 val.) nuostatos. Šios nuostatos netaikomos nuo spalio 25 iki kovo 19 d., jei lauko oro temperatūra yra mažesnė nei 12 °C.

Nesikeičia reikalavimas, kad žydintys augalai (išskyrus tuos, kurie įrašyti į VAT patvirtintą sąrašą), turi būti purškiami augalų apsaugos produktais nuo 21 iki 4 val. ir informacija apie tokių augalų planuojamą purškimą, kuris pavojingas bitėms, turi būti suvesta į PPIS.

Bioversija 2024 04 26 m7

Nauja tai, kad dabar nustatyta tiksli data, kada privaloma tai padaryti – nuo kovo 19 iki spalio 25 d.

ŽŪM atkreipia dėmesį į tai, kad žydint augalams (nuo kovo 19 d. iki spalio 25 d.) netaikomos išimtys dėl augalų apsaugos produktų naudojimo naktį (nuo 21 val. iki 4 val.) ir reikalavimo suvesti informaciją į PPIS apie planuojamus naudoti augalų apsaugos produktus, kurie pavojingi bitėms.

Žemės ūkio veiklos subjektai, besirengiantys nuo kovo 19 iki spalio 25 d. purkšti žydinčius augalus (išskyrus tuos, kurie įrašyti į VAT patvirtintą sąrašą), visais atvejais, kai naudos bitėms pavojingus augalų apsaugos produktus, privalės suvesti informaciją į PPIS.

Taip pat žemės ūkio veiklos subjektai nuo kovo 19 iki spalio 25 d. žydinčius augalus (išskyrus tuos, kurie įrašyti į VAT patvirtintą sąrašą) privalės purkšti naktį (nuo 21 iki 4 val.).

Žemės ūkio ministro įsakymą, kuriuo patikslintos Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisyklės, rasite čia.

Šaltinis: ŽŪM
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos