Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Agropolitika
NMA planai: nuo kontrolės prie prevencijos

Vilnius. Nacionalinė mokėjimo agentūra kartu su keliomis kitų Europos Sąjungos šalių agentūromis dalyvauja bendrosios žemės ūkio politikos supaprastinimo bei tiesioginių išmokų neteikiant paraiškų idėjos diegimo procese. Tokios idėjos įgyvendinimas leistų Agentūrai pereiti nuo kontrolės prie prevencijos.

NMA atrinkta kaip viena iš iniciatyviausių šalių, taikanti naujausius technologinius sprendimus ir taip siekianti supaprastinti ES paramos administravimą žemės ūkiui. Įstaiga pakviesta prisidėti prie Europos kosmoso agentūros ir EK bendro SEN4CAP projekto įgyvendinimo. Šio projekto pagalba, NMA, kartu su dar kelių valstybių mokėjimo agentūromis, sieks įgyvendinti naująjį modelį, kurį galėtų taikyti visų šalių mokėjimo agentūros.

Pasak NMA direktoriaus Eriko Bėronto, dabartinė sistema reikalauja nemažai ūkininkų laiko skirti biurokratinėms procedūroms, to būtų galima išvengti pasitelkiant šiuolaikines priemones. Tai leistų išmokas gauti net nepildant paraiškos, būtų nereikalingos ir ūkininkų patikros. Tačiau tam būtini ES teisyno pakeitimai.

Bioversija 22 08 31

„Ūkininkams praktiškai nebūtų sankcijų nuo 2021 metų.  Mes surinktume visą informaciją iš duomenų bazių - Registrų, palydovo, ortofoto ir panašiai. Galėtų nebebūti paraiškų surinkimo. Mes surinktume visus duomenis, o ūkininkai, pavyzdžiui, per mobilaus telefono aplikaciją galėtų matyti. Kaip dabar VMI - preliminari deklaracija, paspaudei vieną mygtuką „pateikti" ir viskas. Ūkininkas matydamas, kad yra kažkokios problemos, neatitikimai, galėtų pasitikslinti ar išsitaisyti", - apie perspektyvas ir planus po pristatymo Seimo Kaimo reikalų komitetui „Mano ūkiui" pasakojo E. Bėrontas.

Teigiama, kad toks modelis leistų pereiti nuo ūkininkų kontrolės prie pažeidimų prevencijos. NMA teigia viena pirmųjų pradėjusi realius paruošiamus darbus siekdama kuo greičiau pereiti prie naujojo BŽŪP modelio.

Jau šiemet dalis matavimo patikrų atlikta nuotoliniu būdu, pasitelkus ortofoto medžiaga. Naudojantis palydoviniais vaizdais stebėta, ar deklaruoti laukai nušienauti, ar juose dirbama žemė, ar tai pieva-ganykla ir ar deklaruojami plotai nėra smarkiai apleisti. Pasak E. Bėronto, išbandytas pilotinis projektas ir duomenų patikimumas yra tikrai nemažas. Artimiausioje ateityje palydoviniai vaizdai leis nustatyti ir pasėlių rūšį bei ar buvo nuimtas derlius.

Tik pastebėję galimą pažeidimą, tikrintojai vyks į vietą, kad galėtų įsitikinti, ar tikrai pažeisti keliami reikalavimai. Taip ūkininkai būtų trukdomi rečiau, o asmenys, neketinantys prižiūrėti laukų, dar prieš deklaruodami turėtų įsivertinti, jog pažeidimai bus lengvai nustatomi.

MŪ, NMA inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos