Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Agropolitika
Agrarinė aplinkosauga: trumpėja įsipareigojimų laikotarpis
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles, ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios.

Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų įsipareigojimų trukmė negalės būti keičiama.

Patikslinus Taisykles, pareiškėjai, dalyvaujantys veiklose „Ekstensyvus pievų tvarkymas ganant gyvulius“, „Specifinių pievų tvarkymas“, „Ekstensyvus šlapynių tvarkymas“, „Nykstančio paukščio meldinės nendrinukės buveinių saugojimas natūraliose ir pusiau natūraliose pievose“ ir „Nykstančio paukščio meldinės nendrinukės buveinių saugojimas šlapynėse“ bei „Vandens telkinių apsauga nuo taršos ir dirvos erozijos ariamojoje žemėje“, „Rizikos“ vandens telkinių būklės gerinimas“, galės dalyvauti ir Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano klimatui, aplinkai ir gyvūnų gerovei naudingoje sistemoje „Gyvūnų gerovė“ su skirtingais ūkiniais gyvūnais ir prašyti išmokų už juos.

Bioversija 2024 04 26 m7

Taip pat suvienodintas ir Atliktų ūkio darbų žurnalo pildymas su Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklėse numatytu Atliktų ūkio darbų žurnalopildymu.

Šaltinis: ŽŪM
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos