Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Verslo informacija
„Adama-Rapool Academy 2022“ atgarsiai: inovacijos, bendradarbiavimas ir mokymasis vieniems iš kitų

Nuolatinis tobulėjimas, keitimasis žiniomis ir glaudesnis bendradarbiavimas – tai pagrindinės žinutės, kurias birželio 7–10 dienomis vykusiame „Adama-Rapool Academy 2022“ renginyje išgirdo daugiau nei pusė tūkstančio Lietuvos ir kitų Baltijos šalių ūkininkų bei verslo partnerių.

Renginio dalyvių teigimu, galimybė keistis patirtimi ir tiesiogiai bendrauti su gamintojais – vieni svarbiausių dalykų, galinčių padėti plėtoti augalininystės verslą net esant sudėtingoms ekonominėms ir geopolitinėms aplinkybėms.

Pasak kas antrus metus vykstančio „Adama Academy“ renginio (nuo 2020 m. žinomo „Adama-Rapool Academy“ vardu) idėjos autorės ir augalų apsaugos produktų bendrovės „ADAMA Northern Europe“ vadovės Baltijos šalims Erikos Povilionienės, pandeminis laikotarpis ne tik gerokai išvargino visus ūkininkus ir jų partnerius, bet ir užaugino gyvų renginių ilgesį.

Teorija, virstanti praktika

„Žinojome, kad ūkininkai labai pasiilgo kokybiškų gyvų susibūrimų, kuriuose gali mokytis, turiningai leisti laiką su kolegomis ir partneriais, todėl siekėme, kad šių metų „Adama-Rapool Academy“ renginys būtų ypatingas, kitoks nei visi kiti – pakylėjantis mus ir dalyvius į naują lygį, kuriame ne tik keičiamasi žiniomis, bet ir brėžiamos ateities tendencijos. Subūrėme visus tam, kad būtų galima klausytis, mokytis ir dalytis“, – sakė E. Povilionienė.

Šiųmetis, jau trečiasis, žemės ūkio technologijų, inovacijų ir žinių apsikeitimo renginys „Adama-Rapool Academy“ šį kartą įvyko Kauno r. Kaniūkų kaime, Juozo ir Genutės Staliūnų ūkyje.

Ten esančiuose darbiniuose laukuose įrengtos ekspozicijos, kuriose demonstruoti žieminių rapsų, kviečių ir miežių veislių auginimo ir pasėlių priežiūros technologijų taikymo rezultatai. Be to, pristatyta „Rovaltros“ technika ir aptartos naujausios žemės ūkio tendencijos, geroji praktika.

„Renginyje dalyvavę ūkininkai galėjo savo akimis įsitikinti, kaip ištobulintos augalų priežiūros technologijos veikia realiomis sąlygomis, t. y. laukuose, kurie nėra kažkaip papildomai specialiai paruošti. Tai darbiniai plotai, kurių Staliūnų ūkyje yra iš viso 1 000 hektarų. Esu tikra, kad galimybė įsitikinti realiais rezultatais ir pamatyti, kaip teoriją galima sujungti su praktika, yra itin svarbus aspektas šiais laikais, kai žemės ūkio verslas susiduria su vis daugiau iššūkių: kaistančia ekonomika, besikeičiančiomis klimato sąlygomis ir nerimą keliančia geopolitine situacija“, – tvirtino „ADAMA Northern Europe“ vadovė E. Povilionienė.

Pasak vieno iš renginio partnerių, tarptautinės agrochemijos ir sėklų bendrovės „Syngenta Seeds“ sėklų pardavimo vadovo Baltijos šalims Aigaro Leičio, hibridinės veislės – vienas iš pavyzdžių, kaip teorija, plėtota laboratorijose, praktikoje gali sėkmingai padėti ūkininkams kovoti su iššūkiais.

„Rapool“ užsienio padalinių vadovas Viktoras Svibas sakė, kad dėl vis sudėtingesnių sąlygų ūkininkams kaip niekada svarbu ne tik užtikrinti kokybišką ar stabilų derlių, bet ir užauginti jį kuo optimalesnėmis sąnaudomis.

„Tikiu, kad po šio renginio visi turėsime daugiau žinių, kurias galėsime pritaikyti ateinančio sezono sėjoje, kas leis pasiekti geresnių rezultatų, greičiau adaptuotis prie besikeičiančių rinkos poreikių ir lengviau planuoti“, – renginio dalyviams linkėjo V. Svibas.

Ką žemės ūkio verslui žada ateitis?

Pirmaujančios augalų apsaugos produktų bendrovės „ADAMA Northern Europe“ vadovė ir „Adama Academy“ renginių įkvėpėja E. Povilionienė sako, kad nors pastarieji metai žemės ūkio sektoriui nebuvo lengvi, o dabartinė situacija taip pat kelia nemažai iššūkių, į ateitį galima žvelgti optimistiškai. Ypač jei visi laikysis drauge, nuolat keisis žiniomis ir kruopščiau planuos.

„Mums, kaip ir daugeliui kitų, labai svarbu mokytis iš ūkininkų ir partnerių. Juk kiekvienas turi daug skirtingų žinių, kuriomis dalytis naudinga visiems. Žemės ūkio versle viskas susiję: vieni ieško būdų, kaip efektyviai purkšti pasėlius, „Adama“ ieško būdų, kaip sukurti geriausius preparatus, kuriais purškiami pasėliai, ūkininkai ieško geriausių sprendimų derinių, leisiančių tikėtis gero derliaus. Esu tikra, kad šioje grandinėje labai svarbu neprarasti pasitikėjimo ir laikytis visiems kartu. Ypač sudėtingais ir iššūkių kupinais laikais“, – akcentavo E. Povilionienė.

Anot jos, matomos tendencijos ir ūkininkų nusiteikimas skatina turėti parengtus du scenarijus – optimistinį ir konservatyvųjį. Visgi, E. Povilionienės manymu, artimiausi pora metų, jei nepasikeis aplinkybės, bus pozityvesni, nes Baltijos šalys laikomos ypač pažangiomis ir sparčiai augančiomis žemės ūkio rinkomis, net ir Europos kontekste. Rinkos potencialą atskleidžia ir „ADAMA Northern Europe“ veiklos rezultatai. Bendrovės pajamos pernai, palyginti su 2020 m., išaugo net 20 procentų.

„Kad ir kokios nepalankios būtų ekonominės sąlygos, ūkininkai ir ateityje gali tikėtis sėkmės. Bet tik atidžiai skaičiuodami investicijas vienam hektarui, pasirinkdami tinkamus produktus ir optimizuodami jų kiekius“, – sakė „Adama Northern Europe“ vadovė E. Povilionienė ir pridūrė, kad ateityje žemės ūkyje svarbiausiais raktiniais žodžiais taps kokybė, greitis ir paprastumas.

Kalbėdamas apie ūkininkavimo tendencijas ir ateities planus, tokiai minčiai pritarė ir Juozas Staliūnas – ūkio, kuriame vyko „Adama-Rapool Academy 2022“ renginys, šeimininkas.

„Ūkininkauju nuo 1990 metų. Labai patinka ši veikla ir kasdien su ja gyvenu, todėl esu visko daug matęs ir patyręs. Galiu užtikrintai pasakyti, kad kasmet tampa vis sunkiau siekti gerų rezultatų, todėl reikia geriau planuoti, labiau pasukti galvą ir, jei ne inovatyvūs technologiniai sprendimai, ūkininkauti vargu ar apsimokėtų“, – pabrėžė J. Staliūnas.

Jo sūnus Andrius, kuris taip pat yra ūkininkas, sako, kad inovacijos žemės ūkyje keičiasi labai greitai, todėl, norint išlaikyti konkurencingumą, būtina neatsilikti nuo tendencijų, kurios aptariamos tokiuose renginiuose, kaip „Adama-Rapool Academy“.

„Inovacijos kuriamos kiekvieną minutę, todėl labai smagu pamatyti, kaip žmonės, kurie domisi žemės ūkiu, renginyje aktyviai dalijasi naujausiomis žiniomis ir pastebėjimais“, – apie prielaidas tobulėti kalbėjo A. Staliūnas.

Kad inovacijos ateina labai sparčiai ir žemės ūkio ateitis gali būti visai kitokia, nei įsivaizduojame dabar, akcentavo ir bendrovės „Rovaltra“ komercijos direktorius Jonas Trainaitis.

„Tai, kas pernai buvo inovacija, dabar nebėra didelė naujiena. Pavyzdžiui, į praktiką labai sparčiai ateina savavaldžiai traktoriai, kurie gali laukus dirbti, purkšti, tręšti be operatoriaus. Jie važiuoja patys, vadovaudamiesi iš anksto įdiegtais žemėlapiais. Kad tai jau realybė, galima pamatyti viename iš Suomijos oro uostų, kur analogiškai veikianti „Valtros“ technika valo sniegą nuo pakilimo tako“, – apie naujoves renginyje pasakojo J. Trainaitis.

Kokia bus kita „Adama Academy“?

Kalbėdama apie „Adama Academy“ renginius, jų organizatorė ir „ADAMA Northern Europe“ vadovė E. Povilionienė sakė, kad nuo 2017 m. vykdomas „Adama Academy“ projektas evoliucionuoja ir įgauna vis didesnį mastą.

„2018 m. renginį organizavome vieni, o 2020-aisiais prie mūsų jau prisijungė inovatyvi sėklininkystės bendrovė „Rapool“, todėl renginys tapo „Adama-Rapool Academy“. Per pastaruosius dvejus metus renginys dar labiau išaugo, o partnerių gretos pagausėjo. Prie renginio iniciatyvinės grupės prisijungė žieminiams miežiams atstovaujanti bendrovė „Syngenta Seeds“ ir žemės ūkio technikos profesionalai „Rovaltra“, – vardijo E. Povilionienė.

Anot jos, po šių metų renginio lūkesčiai labai dideli, nes pasiektas kokybinis lygmuo, kuriame žemės ūkis matomas ne šiaip kaip žemdirbystė, o kaip verslas, varomas inovatyvių ir sudėtingų technologijų.

„Galima sakyti, kad pirmieji trys mūsų renginiai buvo investicija į ateitį. Kaskart norėjome padaryti ką nors ypatingo, naujo ir kitokio. Manau, mums pavyko ir 2024 m. susitiksime su dar gausesniu ūkininkų ir partnerių būriu, kuriam bus galima pristatyti dar daugiau naujų ir pažangių žemės ūkio sprendimų, diskusijų ir galimybių keistis žiniomis. Mes tiesiogiai ūkininkams savo produktų neparduodame, tačiau palaikome su jais itin glaudų ryšį. Mums labai svarbus galutinis vartotojas, jo įvertinimas, todėl ir organizuojame jiems „Adama Academy“ ir kitokius renginius, – tvirtino „ADAMA Northern Europe“ vadovė.

Už vis daugiau dėmesio sulaukiančio renginio sėkmę E. Povilionienė dėkoja nedidelei, bet labai darniai ir ambicingai dirbančiai „ADAMA Northern Europe“ komandai,  taip pat kompanijos „Adama“ centrinei vadovybei, kuri leidžia lietuviams improvizuoti, kurti naujas koncepcijas ir kiekvienais metais vis iš naujo parodyti, kiek daug potencialo turi Baltijos šalys.

Užsakymo Nr. 10945
    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos