Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Ūkis
Ūkininkų PSD ir VSD įmokų pokyčiai
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Nuo sausio pradžios pasikeitus minimalaus mėnesinio atlyginimo dydžiui, keičiasi ir ūkininkų mokamos privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokos.

Vyriausybė dar pernai rudenį patvirtino 730 eurų minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA), kuris turi būti mokamas nuo 2022 metų sausio 1 d. 

Lyginant su 2021 metais, atlyginimas padidėja 88 eurais, arba 13,7 %. Taigi, tokiu pačiu procentiniu pokyčiu didėja ūkininkų mokamos įmokos „Sodrai“. PSD ir VSD įmokos priklauso nuo ūkio ekonominės valdos dydžio (EDV).

Bioversija 22 02 02

Privalomuoju sveikatos draudimu ūkininkas pradedamas drausti tuomet, kai jo žemės ūkio valdai ar ūkiui yra nustatomas žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis (EDV), kuris apskaičiuojamas už praėjusių metų laikotarpį nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. ir paskelbiamas einamųjų metų sausio 30 d.

Išskiriamos trys EDV grupės, pagal kurias nustatomi VSD, PSD įmokų tarifai: kai ūkininko EDV mažiau nei 2, kai EDV yra didesnis nei 2, bet mažesnis nei 4, kai EDV siekia 4 ir daugiau.

Plačiau apie tikslius įmokų dydžius skaitykite agroakademija.lt

Parengta: pagal agroakademija.lt inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokias tiksliosios žemdirbystės technologijas naudojate savo ūkyje?
Visos apklausos