Ūkininkai turės deklaruoti žemės ūkio ir maisto produktų atsargas
2004-03-25

Vilnius, kovo 25 d. Vyriausybė trečiadienį pritarė Žemės ūkio ir maisto produktų atsargų deklaravimo ir perteklinių atsargų apmokestinimo įstatymo projektui, kuris teikiamas Seimui.

Toks įstatymo projektas parengtas siekiant įgyvendinti Europos Komisijos reglamento nuostatas, kad naujos stojančios į ES šalys inventorizuotų žemės ūkio ir maisto produktų atsargas, turimas 2004 m. gegužės 1 d., bei būtų surinkti mokesčiai už perteklines atsargas, viršijančias normalų atsargų lygį.

Europos Komisijos nuomone, tai, kad naujose šalyse narėse daugeliui žemės ūkio produktų importo iš trečiųjų šalių muitai yra daug mažesni už analogiškus ES muitus, kelia grėsmę bendrajai ES rinkai. Nuogąstaujama, kad prieš stojimą į Europos Sąjungą į naująsias šalis gali būti įvežti ir sukaupti dideli įvairių produktų kiekiai ES ir naujų šalių narių kompanijos galėtų uždirbti iš muito skirtumo, įveždami didelius prekių atsargų kiekius spekuliaciniais tikslais.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Nustatant perteklines atsargas, bus atsižvelgiama į ankstesnių trejų metų atsargų vidurkį bei atsargų susidarymo objektyvias aplinkybes. Atsargų turėtojai, turintys perteklines atsargas, turės sumokėti mokestį, kuris lygus ES importo muitui.

Numatoma, kad kiekvienas individualus atsargų turėtojas turės deklaruoti 2004 m. gegužės 1 d. nuosavybėje turimas žemės ūkio ir maisto produktų atsargas. Atsargų turėtoju bus laikomas fizinis arba juridinis asmuo, užsiimantis ūkine komercine veikla.

Elta

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai