Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Ūkis
Svarbu! Ir pūdyme pasėtas pluoštines kanapes būtina deklaruoti
Manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Birželio 14-ąją pasibaigus pasėliams deklaruoti skirtam laikui ir Valstybinei augalininkystės tarnybai (VAT) prie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) sulaukus VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪKIVC) duomenų apie deklaruotus plotus, paaiškėjo, kad nemažai ūkininkų pluoštines kanapes deklaravo kaip žaliąjį pūdymą, nors to daryti negalima.

VAT ŽŪM ūkininkai apie planus auginti pluoštines kanapes praneša, kai tik įsigyja sėklą. Tikrinama, ar ji atitinka keliamus reikalavimus.

Pluoštinių kanapių augintojai VAT ŽŪM specialistų dėmesio sulaukia ir šiuos pasėlius deklaravę. Tikrinant iš ŽŪIKVC gautus duomenis apie deklaruotus pluoštinių kanapių plotus nustatyta, kad ūkininkai šiuos pasėlius deklaravo kaip žaliąjį pūdymą.

Bioversija 22 02 02

To daryti negalima, todėl pluoštinių kanapių augintojai, šias kultūras deklaravę kaip pūdymą (PDŽ), turėtų kuo skubiau (iki liepos 8 d.) atlikti pakeitimus deklaracijoje ir deklaruoti pasėlį kaip pluoštines kanapes. Tai reikia padaryti vadovaujantis Pluoštinių kanapių įstatymo 3 str. 3 d., kurioje nurodyta, kad pluoštinių kanapių augintojai privalo deklaruoti pluoštinių kanapių pasėlius, nesvarbu, kokiems tikslams jas augina.

Tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių 5.4.2. papunktyje neapibrėžta, kokie konkretūs augalai gali būti auginami žaliajame pūdyme, tad, atsižvelgiant į specifinius reikalavimus, nurodytus Pluoštinių kanapių įstatyme ir jį įgyvendinančiuose teisės aktuose, šiuos augalus privaloma deklaruoti KAN (pluoštinių kanapių) kodu. Nesilaikant šių reikalavimų, taikoma administracinė atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 341 straipsnį.

Augalininkystės tarnybos naujienas sekite interneto svetainėje www.vatzum.lt, taip pat socialiniuose tinkluose: Facebook ir Linkedin.

Šaltinis: Valstybinės augalininkystės tarnybos inf.
Užsakymo Nr. 10944
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos