Prūsų lietuvių ainis, kad ir kaip dabar sunku, nenuleidžia rankų
2016-09-16

Šilutė. Dėl žemų pieno supirkimo kainų ūkininko Roberto Peteraičio šeimai teko susiveržti diržus ir apriboti ne tik savo poreikius, bet ir gyvulius skurdesniu pašaru šerti. „Pastarieji dveji metai ūkiui  - sunkiausi, tačiau pasiduoti neketinu", - sako Robertas Peteraitis, Šilutės rajono konkurso „Metų ūkis 2016" pirmosios vietos laimėtojas.

„Jeigu kas pasakytų „palik viską ir eik į valdišką darbą", atsakyčiau - ne. Nėra taip, kad šiandien dirbu, o rytoj - ne. Tiek metų dirbta, kurta. Technika yra, gyvulių yra, reikia tik sveikatos, kad galėtum dirbti. Bet norisi ir uždarbio...", - kalba ūkininkas.

R. Peteraitis nepraranda optimizmo. Jis įsitikinęs, kad žemdirbių padėtis dar pagerės. Juk visa tai negali ilgai tęstis. Pirmųjų ženklų, kad reikalai netrukus gali imti taisytis, jau esama - nuo rugsėjo pradžios perdirbėjai dar šiek tiek padidino pieno supirkimo kainą.

Robertas ir Vilija Peteraičiai šiuo metu laiko 70 galvijų, iš jų - 47 melžiamos karvės. Per dieną primelžiama apie 1,1 t pieno.

Žiemą melžiamos karvės laikomos prieš dvejus metus pabaigtoje fermoje, kurią Peteraičiai pastatė savo jėgomis, be jokios finansinės paramos. Įrengta šiuolaikiška, su 8 vietų melžimo aikštele, buitinėmis patalpomis karvidė. Už jos - europinius standartus atitinkanti mėšlidė.

R. Peteraitis - iš senos lietuvininkų, dar kitaip vadinamų prūsų lietuviais, giminės. Jo šeimos šaknys Katyčiuose siekia net 1888-uosius metus, kai čia įsikūrė vyro proseneliai. Jų namukas ligi šiol stovi ūkio kaimynystėje. Šalia - ir tėvų ūkis. Roberto teigimu, viskas viename lizde.

„Ir aš jau 52 metai kaip čia. Čia įleidome šaknis, čia ir pasiliksime. Ir sūnus yra, jis gyvena ir dirba kartu su mumis, ir anūkas... Išeitų, kad jau 6-ta karta", - pasakoja vyras.

Jo teigimu nė minties nebuvo dalyvauti konkurse, tačiau paskambino seniūnijos žemės ūkio specialistė ir pranešė, kad atvyksta į svečius. Atvyko su visa komisija ir įkalbėjo. „Nuo antros iki pirmos vietos ėjome 10 metų. Gal todėl, kad nebuvo postūmio iš savivaldybės, o patys niekada ir nesiveržėme", - sako pamažu iki pirmosios vietos užkopęs šiųmetis Šilutės rajono „Metų ūkio" laimėtojas.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai