Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Ūkis
Mišrus ūkis atsisveikina su karvėmis

Ukmergė. Ūkininkė Ramunė Varnienė nusprendė atsisakyti nuostolingos pienininkystės ir baigia išparduoti karves. Nors pieno gamyba nėra pagrindinė ūkio veikla, apsispręsti parduoti galvijus ūkininkei nebuvo lengva - šia veikla ji užsiėmė beveik 25 metus.

Pivonijos seniūnijos Žeruolių kaime ūkininkaujanti Ramunė Varnienė sako, kad atsisakyti pienininkystės privertė nukritusios pieno supirkimo kainos. Dalį bandos jau pardavė, likusioms karvėms taip pat jau turi pirkėją.

Ramunės ir Valento Varnų ūkis iki šiol buvo mišrus: šeima dirba 400 ha žemės, augina javus, laikė daugiau kaip 50 karvių.

Bioversija 2024 04 15 m7

Ramunė pasakojo, kad vyras, sūnūs jau seniai įkalbinėjo atsisakyti gyvulių, tačiau laikėsi įsikibusi, vis surasdavo argumentų, nors darbas fermoje nelengvas ir pieno kainos jau senokai žemyn ritosi.

Ūkininkė tikėjosi, kad valdžia padės pieno ūkiams. „Dar nesinorėjo tikėti, kad pas mus taip nevertinamas pienas, kad supirkimo kainos tokios graudžios", - guodėsi R. Varnienė. Jos teigimu, vien per pastaruosius metus pajamos už pieną sumažėjo dvigubai.

Ramunė nustebusi, kad skelbimu apie parduodamą bandą pirmieji susidomėjo pirkėjai iš Lenkijos. Ji nėra tikra, ar tai ūkininkai, ar beviltišką lietuvių pienininkų padėtį „perkandę" perpardavinėtojai.

„Kaip čia yra, kad Lenkijoje pienas parduotuvėje pigesnis nei pas mus, o supirkimo kainos - aukštesnės? O ir už galvijus jie brangiau moka", - svarsto ūkininkė. Be to ji įsitikinusi, jog Lietuvoje didelę bandą iš karto vargu ar pavyktų parduoti, o po vieną galviją gal išsiparduotų per kelerius metus. Privačiam asmeniui iš visos bandos pardavė tik... vieną karvę.

Pirkėjai iš Lenkijos ne tik galvijus, bet ir paruoštus pašarus iš mūsų ūkininkų perka - kartu su galvijais išsiveš ir į ritinius susuktą nupjautą žolę.

R. Varnienė dabar svarsto, ką darys didžiulėje ištuštėjusioje fermoje, kurią šeima savo jėgomis suremontavo, įrengė pagal visus šiuolaikinius veterinarijos ir higienos reikalavimus.

Dar ūkininkei teks atleisti ir 2 darbininkus - melžėją ir šėriką.

Atsisakius pienininkystės, ūkininkės galvoje sukasi mintis apie kitą gyvulininkystės veiklą, galbūt imsis paukštininkystės - augins vištas arba kalakutus.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos