Marijampolės cukraus fabriko profsąjungos narių kreipimasis
2008-03-28

Neleiskime sunaikinti Marijampolės cukraus fabriko

 2008 kovo mėn. 28 d. Pastaruoju metu keletas žmonių aktyviai agituoja žemdirbius nebeauginti cukrinių runkelių ir siekia, kad būtų uždarytas seniausias Lietuvoje Marijampolės cukraus fabrikas. Žemės ūkio ministrę Kazimierą Danutę Prunskienę, Marijampolės apskrities viršininką Albiną Mitrulevičių, visuomenę prašome atkreipti dėmesį į tai, kad fabriko uždarymo siekia kelių žemės ūkio kooperatyvų lyderiai.

Dėl savanaudiškų tikslų ši grupė asmenų skleidžia tendencingą informaciją, klaidindama cukrinių runkelių augintojus ir manipuliuodama Marijampolės cukraus fabrike dirbančių žmonių likimais. Šiuo metu čia dirba ir stabilias pajamas gauna 300 žmonių, kurie, uždarius fabriką, liktų be darbo. Tai neabejotinai įtakotų ir visų mūsų šeimas – iš viso virš 1.000 žmonių. Tai skaudžiai atsilieptų ne tik darbuotojų šeimoms, bet ir visai Marijampolės regiono ekonomikai. Padaugėtų bedarbių, Marijampolės savivaldybės biudžetas netektų nemažų pajamų.

Per pastaruosius metus bendrovė „Arvi cukrus“ į fabriko modernizavimą investavo milijonus litų, sudarytos puikios darbo sąlygos, fabrikas pajėgus gaminti kokybišką produkciją.

Nusprendusi nutraukti cukraus gamybą UAB „Marijampolės cukrus“ iš Europos Sąjungos gautų kompensaciją - 625 eurus už toną baltojo cukraus (pernai UAB „Marijampolės cukrus turėta kvota 20 860 tonų). 10 procentų nuo šios sumos būtų paskirstyta cukrinių runkelių augintojams, tačiau UAB „Arvi cukrus“ savininkai ir vadovai, siekdami išlaikyti senas cukraus gaminimo tradicijas, išsaugoti darbo vietas ir matydami cukraus sektoriaus perspektyvas nusprendė atsisakyti Europos Sąjungos siūlomos „pašalpos“ ir dirbti toliau. Įsitikinę, kad runkelių auginimas perspektyvus pelningas verslas, likti cukraus sektoriuje „Arvi cukrus“ vadovybė kviečia ir žemdirbius. Prancūzija, Vokietija ir kitos šalys, matydamos perspektyvas, didina cukrinių runkelių auginimo plotus. Amerikoje cukraus kainos jau kyla, o investuotojai, pajutę teigiamas tendencijas, pradėjo aktyviai investuoti į šio produkto gamybą.

Kartu susitelkus Marijampolės cukraus fabriko darbuotojams ir cukrinių runkelių augintojams pavyko išsaugoti fabriką prieš septynerius metus. Privalome jį apginti ir dabar. Prašome cukrinių runkelių augintojų gerai apgalvoti sprendimus, nesusigundyti trumpalaike nauda, pasverti, ar dėl šių išmokų verta pasitraukti iš perspektyvios cukraus gamybos.

Mes, Marijampolės cukraus fabriko dirbantieji, kreipiamės į Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministrę Kazimierą Danutę Prunskienę ir Marijampolės apskrities viršininką Albiną Mitrulevičių, visuomenę, prašydami padėti apginti mūsų interesus, išsaugoti darbo vietas – pagrindinį pragyvenimo šaltinį ir senas tradicijas turintį Marijampolės cukraus fabriką.


UAB „Arvi cukrus“ profesinės sąjungos nariai

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką keisite ūkyje, jeigu ES smarkiai apribos pesticidų ir cheminių trąšų naudojimą?
Orai