Lietuvoje gyvulių kempinligės atvejų nenustatyta
2004-06-29

Vilnius, birželio 29 d. Pagal tarptautinį PHARE programos projektą Lietuvos nacionalinėje veterinarijos laboratorijoje (NVL) kempinligės tyrimo įrangai įsigyti panaudota per 1 mln. litų.

Nacionalinės veterinarijos laboratorijos direktorius Jonas Milius informavo, kad pasaulyje daug nerimo sukėlusia kempinlige sergančių galvijų Lietuvoje nenustatyta.

Pernai NVL ištirta 30,5 tūkst. galvijų, ar jie neserga pavojinga liga - kempinlige (spongioformine encefalopatija), o šiemet planuojama ištirti per 65 tūkst. daugiau kaip 30 mėnesių amžiaus galvijų. Iš viso Lietuvoje kasmet paskerdžiama apie 80-100 tūkstančių 30 mėnesių amžiaus ir vyresnių galvijų.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

J. Milius tvirtino, kad Europos Komisija (EK) labai griežtai stebi, kaip veikia gyvulių sveikatos būklės kontrolės sistema. Be to, EK papildomai pareikalavo iš Lietuvos pateikti detalią informaciją, kaip ir kada pagal ES taisykles bus pertvarkyta gyvūninių atliekų, tarp jų ir specifinių pavojingų medžiagų, neutralizavimo bei sunaikinimo sistema. Tam kompleksiškai modernizuota Rietavo gyvūninės kilmės atliekų utilizavimo įmonė.

NVL, padedant Airijos specialistams, jau turi sukomplektuotą modernų galvijų kempinligės (GSE) diagnostikos įrenginį greituoju metodu tirti. Šio tyrimo metodo NVL specialistai mokėsi Airijoje. Dabar lietuviams, tiriant galvijų kempinligę, talkino veterinarijos ekspertai iš Prancūzijos.

Nacionalinėje veterinarijos laboratorijoje taip pat jau atliekami genetiškai modifikuotų maisto produktų tyrimai. Tokiai laboratorinei įrangai įsigyti lėšų, apie 3 mln. litų, gauta iš tarptautinių finansinės paramos fondų.

Elta

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai