Iš lietuviškų rapsų Prancūzijoje išgaus baltymus
2021-03-05

Kaunas. Iš lietuviškų vasarinių rapsų derliaus Prancūzijos gamykloje bus išgaunami baltymai. Tai naujas alternatyvus rapsų panaudojimo būdas, kurio kūrime dalyvavo ir „Agrokoncerno grūdai“.

Paprastai rapsai naudojami augalinių aliejų ir kuro, ypač biodyzelino, gamybai. Vienos iš lyderių biokuro ir augalinių aliejų gamyboje – Prancūzijoje įsikūrusios bendrovės „Saipol“ specialistai, bendradarbiaudami su Olandijos bendrovės „Royal DSM“ mokslininkais, sukūrė alternatyvų rapsų panaudojimo būdą, kuris leidžia gerokai išplėsti jų panaudojimo spektrą, sudarant galimybes rapsų perdirbėjams vykdyti veiklą maisto pramonės, sporto, medicinos ir kitose srityse.

„Saipol“ pastatė gamyklą Prancūzijoje, kuri pradeda savo veiklą. 

RVAC 21 09 30

„Agrokoncerno grūdai“ kartu su „Saipol“ ir „Royal DSM“ trejus metus dalyvavo naujos technologijos kūrime. „Agrokoncerno grūdų“ užduotis buvo atrinkti rapsų veisles, labiausiai tinkamas baltymams išgauti. Šią užduotį bendrovė vykdė augindama ir vertindama rezultatus tiek savo, tiek partnerių Lietuvoje dirbamuose laukuose.

Pastaruosius porą metų keli šimtai tonų lietuviškų rapsų buvo pristatyta „Saipol“ tyrimams. Prancūzai įsitikino, kad Lietuvos žemdirbiai gali užauginti kokybiškus rapsus, tinkamus išgauti baltymus.

„Agrokoncerno grūdai“ pasirašė ilgalaikes sutartis su „Saipol“ ir šį pavasarį pasėtų rapsų derlius jau keliaus į gamyklą Prancūzijoje perdirbimui. „Agrokoncerno grūdai“ gamyklai tieks maždaug trečdalį reikalingo vasarinių rapsų kiekio, likusią dalį pristatys pasirinkti partneriai iš Latvijos, Ispanijos ir Prancūzijos.

„Agrokoncerno grūdai“ baltymų gamybai supirkinės keturias vasarinių rapsų veisles – Mirakel, Click CL, Ciclus CL ir INV120 CL, iš kurių išgaunamas didžiausias produkcijos kiekis.

Aliejaus dalis rapsuose neprivalės viršyti 40 proc., kai tuo tarpu įprastai žieminių rapsų supirkėjai jau reikalauja 43-45 proc. aliejingumo žaliavos.

Parengta bendradarbiaujant su UAB „Agrokoncerno grūdai“

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai