Ekologiniuose ūkiuose - mažiau pažeidimų
2020-02-27

Vilnius. Tiek augalininkystės, tiek gyvulininkystes ekologiniai ūkiai pernai darė mažiau pažeidimų, praneša VšĮ „Ekoagros.

Augalininkystės ūkiuose pernai vykdytų patikrų metu užfiksuotos 1504 neatitiktys, 2018 m. jų buvo 1757. Dažniausiai pasitaikantis pažeidimas - auginama paralelinė produkcija (augalai, kurių negalima lengvai ir greitai bet kuriuo metu atskirti). Taip pat naudota neleistina – neatestuota ar be sertifikavimo įstaigos leidimo -  dauginamoji medžiaga, augalų derlius neatitiko nesiekė nustatytos minimalios ribos.     

Vis dar nustatoma ir neleidžiamų ekologinėje gamyboje medžiagų naudojimo atvejų. Pernai neišvengta užteršimo cheminėmis medžiagomis arba nustatytas neleistinų medžiagų panaudojimas 20 ūkių - perpus mažiau nei ankstesniais metais. „Ekoagros“ teigimu, toks pažeidimas gali būti ir dėl ūkininko neatsargumo ar aplaidumo, taip pat ne visada pavyksta išvengti šoninės taršos iš gretimų ūkių.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Gyvulininkystės ūkiuose pažeidimų taip pat mažėja: pernai užfiksuota 112 neatitikčių, kai 2018 m. buvo 148, o 2015 m. – 437. Dažniausiai įsigyta daugiau nei galima gyvūnų, jie šerti įprastiniais pašarais arba ganyti nesertifikuotuose plotuose. Būta atvejų, kai gyvūnai buvo nepaženklinti arba neregistruoti, naudojant veterinarinius vaistus neinformuota sertifikavimo įstaiga.

Patikrų metu tikrinama ir kaip ūkyje ar žemės ūkio įmonėje laikomasi bendrųjų reikalavimų – kaip vedama buhalterinė apskaita, sandėliuojama, transportuojama, ženklinama produkcija. Pastaraisiais metais tokių pažeidimų taip pat mažėja: pernai fiksuota 346, 2018 – 488, 2015 – 618 pažeidimų.

„Ekoagros“, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai