Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
FAO laukia rekordinio derliaus, Lietuvos žemdirbiai atsargesni
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius / Roma. Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) naujausiais skaičiavimais, šiemet pasaulyje bus nuimtas rekordinis grūdų derlius – 2,854 mlrd. tonų, 3,6 mln. tonų didesnis nei pernai. Vis dėlto Lietuvos žemdirbių vertinimai gerokai atsargesni.

Ši FAO derliaus prognozė padidinta 7,9 mln. tonų, palyginti su skelbta praėjusį mėnesį. Prognozės pagerinimas sietinas su tikėtinai didesniu pašarinių grūdų ir maistinių kviečių derliumi.

Šviesesnius lūkesčius dėl pašarinių grūdų labiausiai lėmė pagerėjusios kukurūzų derliaus perspektyvos Argentinoje ir Brazilijoje, taip pat Turkijoje ir Ukrainoje, su kaupu kompensavusios tikėtinai kuklesnio Indonezijoje, keliose Afrikos pietinėse šalyse ir Pakistane.

Bioversija 2024 07 09 m7

Optimizmą dėl kviečių derliaus skatina palankesnės pasėlių perspektyvos Azijoje, ypač Pakistane, nepaisant kuklesnių nei iki šiol lūkesčių Rusijoje, kuriuos pablogino nepalankūs orai, skelbia FAO.

Pasak organizacijos, šių metų pasaulinis ryžių derlius bus veikiausiai iki šiol neregėtų apimčių – 535,1 mln. tonų.

Lietuvos laukuose kombainai jau dirba – kuliami žieminiai miežiai ir kviečiai. Lietuvos grūdų augintojų asociacijos (LGAA) pirmininkas Aušrys Macijauskas BNS teigė, kad pirmieji kombainai į miežių laukus pietų Lietuvoje pasuko birželio 28-ąją. Tačiau, pasak jo, ir anksčiau yra buvę metų, kai javapjūtė prasidėdavo liepos pirmomis dienomis.

A. Macijauskas abejoja šalies rekordiniu derliumi. „Jokių rekordų nebus. Pamirškite juos. Rekordai jau buvo pasiekti. Dabar juos įveikti bus sunku: trąšos brangios, negalima naudoti daugelio priemonių, siekiama ekologijos“, – sako LGAA vadovas.

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro ataskaitoje apie šių metų derliaus prognozes nurodoma, kad žieminių kviečių ir rugių derlingumas prognozuojamas artimas arba šiek tiek didesnis nei daugiametis vidurkis.  

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos