


Kaunas. Elektroninio kvito naudojimo taisyklės įsigalios nuo liepos 1-osios. Jų turi laikytis įmonės ir gyventojai, norintys ir (ar) turintys galimybę sugeneruoti e. kvitą kasos aparatu ar kita technine ir (arba) programine įranga.
Gyventojas, sumokėjęs už prekę ar paslaugą, visuomet turi galimybę gauti apskaitos dokumentą. Vienais atvejais privalo būti išduodamas jo net neprašius, kitais – paprašius.
Lietuvoje galiojantys teisės aktai numato galimybę pajamų apskaitai naudojamus dokumentus, pavyzdžiui, pinigų priėmimo ir išmokėjimo kvitus, sąskaitas faktūras, PVM sąskaitas faktūras, pateikti popierinius arba elektroninius, nepaisant to, kas juos išduoda – juridinis asmuo ar individualią veiklą vykdantis gyventojas.
Nuo 2019 m. pardavėjai kvitus gali išduoti ir elektroniniu būdu, jeigu tam yra techninės galimybės ir pirkėjas sutinka gauti kasos aparato kvitą tokiu būdu (pvz., į pardavėjo programėlę, kliento nurodytu el. paštu). Žinoma, jeigu dėl techninių aplinkybių kasos aparato kvitas negali būti pirkėjui pateiktas e. būdu arba pirkėjas nesutinka jo tokiu būdu gauti, pardavėjas turi pateikti ir popierinį kvitą.
Nei pardavėjams, nei pirkėjams e. kvito naudoti nebus privaloma, tik atsiras galimybė tai padaryti. Pirkėjas pats nuspręs, kokio kvito nori – popierinio ar elektroninio. E. kvitas neturės įtakos atsiskaitymui grynaisiais pinigais, nes, jį pasirinkus, už prekes ar paslaugas bus galima atsiskaityti tiek grynaisiais, tiek ir negrynaisiais pinigais.
Visą straipsnį skaitykite čia.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Pasėlių stebėjimas: skirtinga situacija dėl drėgmės, rapsai nukentėjo nuo šalnų
2025-05-02 -
Ekologinių ūkių plėtrą žodžiais skatina, reikalavimais stabdo
2025-04-30 -
Plečia ūkį ir mėgaujasi darbu
2025-04-29
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)